Ana sayfa » Havayolları » Ryanair 250 kişiyle yollarını ayırdı, sayı 3.000’i bulacak.

Ryanair 250 kişiyle yollarını ayırdı, sayı 3.000’i bulacak.

Avrupa’nın en popüler düşük bütçeli havayollarından Ryanair bugün yaptığı açıklamayla şirketin Dublin, Stansted, Madrid ve Wroclaw’daki ofislerinde çalışan 250’den fazla kişiyle yollarını ayırdıklarını açıkladı.


250 kişi arasında, sözleşmesi yenilenmeyenler, istifa edenler ve işten çıkarılanlar yer alırken, bu çalışanlardan 1 Haziran’da açılması planlanan ofislere gelmemeleri istendi.

Ryanair, Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında normal uçuş programının % 1’inden daha azını gerçekleştirirken hafta başı yaptığı duyuruda Temmuz ayında programının %40’ı kadar uçuş planladığını söylemişti. Şirket, 155 milyonluk yıllık yolcu hedefini %35 düşürerek 100 Milyon’un altına çekmiş durumda.

Ryanair’in İnsan Kaynakları Direktörü Darrell Hughes şunları söyledi:

“1 Haziran’dan itibaren ofislerimizi tekrar açmayı planlasak ta, 155 milyon orijinal bütçeyle 100 milyondan az yolcu taşıyacağımız bir yılda aynı sayıda destek ekibi üyesine ihtiyaç duymayacağız.”


”Temmuz ayından itibaren normal uçuş programımızın sadece % 40’ını gerçekleştirmeyi düşünürken yaklaşık 3.000 kişiye varan tenkisat ve % 20 ücret indirimi planımız var. Bunu uygulayabilmek için Avrupa’daki pilot ve kabin ekibi sendikalarıyla görüşmeye devam ediyoruz. ”

Kaynak: Ryanair

Benzer Haberler