Ana sayfa » Aktüel » İstanbul Park’ın işletmecisinden Formula 1 açıklaması
Foto: Glen Wheeler on Unsplash

İstanbul Park’ın işletmecisinden Formula 1 açıklaması

Formula 1 Grand Prix Yarışları ülkemizde 2005-2011 yılları arasında İstanbul Tuzla’da bulunan İstanbul Park’ta toplamda 7 yıl yapılmıştı. Ancak organizasyona ilginin yeterli olmaması nedeniyle İstanbul Park , 2011 yılından beri Formula 1 takviminde yer alamıyor.

2013 yılında İstanbul Park tesisinin işletme haklarını alan Intercity şirketi, bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Formula 1 yarışları ile ilgili bilgilendirme yaptı.

İşte yapılan açıklama:

Formula 1 yarışlannın ülkemize geri getirilmesi hususunda son dönemde yabancı ve yerli basın kanallarında ve sosyal medya platformlannda çıkan haberlere istinaden kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.

Formula 1 yarışlannın ülkemize geri getirilmesi çalışmalarını, İstanbul Park pistinin işletmesini aldığımız 2013 yılından bu yana büyük bir arzu ve titizlikle yürütmekteyiz.

Dünyanın en özel pistlerinden Intercity İstanbul Parkın işletmesini devraldığımız ilk günden bu yana motor sporları, trafık güvenliği ve otomotiv sektörü için her yıl 300 günden fazla etkinlik, eğitim programlan ve festivaller düzenlemekteyiz.

2017 yılından itibaren Formula 1 yarışlarının ülkemize geri getirilmesi projesi, T.C. Cumhurbaşkanlığı himayalerine alınmış ve Formula 1 yönetimi ile gerekli görüşmelerin yütürütülmesi görevi T.C. Cumhurbaşkanlığınca tarafımıza verilmiştir.

Dünyanın en iyi yarış pistlerinden biri olarak gösterilen Intercity İstanbul Parkın ve İstanbul‘un, Formula yanşlanna yeniden ev sahipliği yapabilmesi için Formula yönetimi ile görüşmelerimiz aralıksız devam etmektedir.

Ozellikle 2020 yılı takviminde yer almak için görüşmelerimiz sürerken, Formula 1 yönetimi ile yaptığımız gizlilik sözleşmesi kapsamında, detaylarını şu anda paylaşamayacağımız bir aşamada olduğumuzu ve uygun şartların sağlanması durumunda Intercity İstanbul Park olarak kamuoyuna gerekli bilgilendirmenin yapılacağını paylaşmak isteriz.

Benzer Haberler