Ana sayfa » Aktüel » İşler’den Aşkın’a güvenli turizm kenti teşekkürü
İzmir İl Emniyet Müdürü Dr. Hüseyin Aşkın ve (ETİK) Başkanı ve (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler

İşler’den Aşkın’a güvenli turizm kenti teşekkürü

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, İzmir İl Emniyet Müdürü Dr. Hüseyin Aşkın’ı ziyaret etti. İşler, İzmir’in güvenli kent olmasını sağlayan çabalarından dolayı İl Emniyet Müdürü Dr. Hüseyin Aşkın’a teşekkür ederek bir plaket sundu.

Turizm sektörünün güvenlik ve asayiş konusunda en hassas sektörlerden biri olduğunu belirten Mehmet İşler, İzmir’in suç endeksinin düştüğü, güven endeksinin yükseldiği bir kent olduğunun altını çizdi. İşler, güvenlik güçlerinin etkin ve önleyici çabalarının İzmir’in “güvenli turizm kenti” olarak anılmasını sağladığını dile getirdi.

Mehmet İşler, şu anda tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) pandemisiyle etkin bir mücadele yürütüldüğünü, hijyen ve sağlık açısından güvenlik konusunun öne çıktığını belirtti. Pandeminin ortadan kalkmasıyla birlikte sağlık güvenliğinin yanı sıra kentlerin huzur ve güvenliğinin ön plana çıkacağını söyleyen İşler, sözlerini şöyle sürdürdü:

İzmir‘in dünyanın en güvenli turizm kentleri arasında. Güvenli kent olmasının, yurt içinde ve yurt dışında turizm hareketliliği başladığında İzmir’i avantajlı duruma getireceğine inanıyoruz. İzmir’in güvenli kentler arasında yer almasını canla başla çalışarak sağlayan başta İl Emniyet Müdürümüz Sayın Hüseyin Aşkın olmak üzere ekibi ve personeline, şahsında tüm güvenlik güçlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.”

İl Emniyet Müdürü Dr. Hüseyin Aşkın, Türkiye’nin terör olaylarının yoğun olduğu ülkelerle komşu olmasına rağmen güvenliğin en üst seviyede olduğunun altını çizdi. İzmir’de 1950’li yıllardan bu yana hiçbir turistin terör eylemlerinden zarar görmediğini hatırlatan Dr. Aşkın, Turist kendini güvende hissetmeli ki ülkemize, şehrimize gelsin. İzmir genelinde her suçun önüne geçmeye çalışıyoruz” dedi.

ETİK Başkanı ve TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler’e ziyareti ve plaketi için teşekkür eden Aşkın, “Terör ve Algı Yönetimi” kitabını imzalayarak armağan etti. İşler’in İzmir Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaretinde ETİK üyesi turizmci Funda Bagana da bulundu.

© Haber, kaynak gösterilerek ve link verilerek kısmen veya tamamen kullanılabilir.

Benzer Haberler