Ana sayfa » Asya-Pasifik » G-20 Turizm Bakanları online olarak toplanıyor
g20_logo

G-20 Turizm Bakanları online olarak toplanıyor

G-20 ülkelerinin Turizm Bakanları 24 Nisan Cuma günü sanal bir toplantıda bir araya gelecekler. G-20 Dönem başkanı Suudi Arabistan’ın Turizm Bakanı tarafından yönetilecek toplantıda bakanlar, koronavirüs salgınının turizm sektörü üzerindeki benzeri görülmemiş etkilerini ele alacaklar.


Turizm bakanları sektörü desteklemek için neler yapılabileceğini tartışacak ve uzun vadeli sürdürülebilirlik için stratejileri belirleyecekler.


Öte yandan Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (WTTC) toplantı öncesi G20 turizm bakanlarını krizdeki Seyahat ve Turizm sektörünü kurtarmak için ortak ve koordineli bir çaba göstermeye çağırdı.


Bir basın açıklamasında WTTC CEO’su Gloria Guevara şunları söyledi:


“Uluslararası işbirliğinin başlıca platformlarından biri olarak G20, küresel ekonomik istikrar ve sürdürülebilir büyümeye yardımını ispatlamış ve bu hedeflere ulaşmak için özel sektörle başarılı bir işbirliği geliştirmiştir. Eylemleri dünya genelinde milyonlarca insanı etkilemektedir.


“75 milyon işin risk altında olduğunu hatırlayalım. G-20 nin acil aksiyonları olmadan dünya genelinde dört yeni istihdamdan birini yaratan ve global ekonomiye % 10,3 (8,9 trilyon ABD doları) katkı sağlayan bu sektör ayakta kalamaz. ”

Benzer Haberler