Ana sayfa » Aktüel » Çin’de turizm hareketliliği başladı
Cin turizminde hareket

Çin’de turizm hareketliliği başladı

Çin’in Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilisi bugün yaptığı açıklamada, Mayıs başındaki beş günlük resmi tatilde turizm pazarının toparlanma kaydettiğini söyledi.

Düzenlenen bir basın toplantısında konuşan Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilisi Wang Xiaofeng şunları söyledi: “Salgına karşı uygulanan düzenli önlemler mevcutken, turizm pazarı genel olarak geçtiğimiz yılın yüzde 50’sine ulaştı.

Wang Xiaofeng, iç pazarda toplam 115 milyon kişinin seyahat ettiği bu tatil günlerinde toplam yaklaşık 6.72 milyar ABD doları gelir sağlandı dedi.

Tatil boyunca, ülkenin dört bir yanındaki doğal alanlardan ziyaretçi sayısını maksimum kapasitelerinin en fazla yüzde 30’unda tutmaları istenirken, kullanılan online rezervasyon sistemi ile kalabalıklar önlendi.

Yetkili, ayrıca ateş ve sağlık QR kodlarını kontrol etmenin yanı sıra sosyal mesafeyi koruma da dahil olmak üzere kontrol önlemlerinin bakanlık tarafından zorunlu tutulduğunu ekledi.

Wang, hızlı ve yerinde önlemlerle, turistik doğal alanların beş günlük tatil boyunca güvenli ve düzenli bir şekilde hizmet verdiklerini, tatil sırasında turistik mekanlarda salgına rastlanmadığını ayrıca önemli bir güvenlik kazası veya başka büyük şikayetin bildirilmediğini söyledi.

Benzer Haberler