Ana sayfa » Oteller » Hyatt: 2,5 yıl yetecek nakitimiz var
Hyatt: 2,5 yıl yetecek naktimiz var

Hyatt: 2,5 yıl yetecek nakitimiz var

Hyatt Hotels 2020 yılı ilk üç ayına ait finansal verilerini açıkladı. Açıklamaya göre şirketin 3 aylık net zararı 103 Milyon Dolar olurken geçen yıl Hyatt 63 Milyon Dolar kâr açıklamıştı.


Hyatt grubu ilk çeyrek için global RevPAR’ın geçen seneye göre % 28 oranında düştüğünü belirtti. Şu anda gruba bağlı otellerin % 35’i aktif değil. Geri kalanlarda ise ortalama doluluk oranı % 15 seviyelerinde.


Çin bölgesindeki otellerde toparlanma olduğunu açıklayan grup, Nisan sonu itibariyle bölgede %25 dolayında bir doluluk oranı yakaladığını açıkladı.


Hyatt ilk üç ayda 12 yeni otel açarken, şirketin CEO ‘su Mark S. Hoplamazian şunları söyledi:


“COVID-19 global bir salgın haline geldiğinde, virüsün etkisinin ilk aşamasını yönetmek için hızlı ve anlamlı tedbirler aldık. Önemli miktarda nakit girdisi sağlarken yatırımları ve kurumsal harcamaları kıstık. Yine bu dönemde üçüncü şahıs otel sahiplerinin doğrudan maliyetlerini düşürdük. Bastırılmış talep ve büyük belirsizlik ortamında faaliyet göstermeye devam ederken, mevcut likiditemizin bu koşullar altında en az 30 aylık operasyonu karşılayacak kapasitede olduğuna inanıyoruz.”

Hyatt bünyesinde 65 ülkede 900’den fazla otel bulunurken, grup 20 farklı otel markası ile konaklama sektöründe faaliyet gösteriyor.

Kaynak: Hyatt

Benzer Haberler