Ana sayfa » Havayolları » Lufthansa Haziran’da 106 destinasyona uçmayı planlıyor

Lufthansa Haziran’da 106 destinasyona uçmayı planlıyor

Alman Lufthansa bugün yaptığı açıklamayla gruba bağlı Lufthansa, Eurowings ve SWISS’in Haziran ayından itibaren Almanya ve Avrupa’da tekrar bazı destinasyonlara uçmaya başlayacağını duyurdu.

Açıklamaya göre toplam 80 uçak Haziran’da tekrar faal hale gelecek ve 106 destinasyona hizmet verilecek. Tahliye uçuşlarında kullanılan diğer 80 uçakla birlikte grubun aktif uçak sayısı 160’a yükselecek.

Lufthansa, Almanya ve Avrupa’da yumuşatılan seyahat yasaklarıyla beraber artan müşteri ilgisine cevap verdiklerini söyledi.


Lufthansa AG Yönetim Kurulu Üyesi Harry Hohmeister konuyla ilgili şunları söyledi:


“İnsanlarda tekrar seyahat etmek için büyük bir istek görüyoruz. Oteller ve restoranlar yavaş yavaş açılıyor ve arkadaş ve aile ziyaretlerine bazı durumlarda izin veriliyor. Tüm dikkatle, insanların uzun zamandır yapamadıkları bir şeyi deneyimlemelerini mümkün kılıyoruz. Konuklarımızın ve çalışanlarımızın güvenliğinin ve sağlığının en yüksek önceliğe sahip olduğunu söylemeye zaten gerek yok”

Uçuş programı gelecek hafta netleşecek olsa da grup Mallorca, Sylt, Rostock ve Girit gibi bir çok sıcak destinasyona Haziran’dan itibaren uçmayı planlıyor.


Lufthansa bu uçuşlarda yolcuların maske takmalarının gerekeceğini, kabindeki ikramların da sınırlı olacağını duyurdu.

Kaynak: Lufthansa

Benzer Haberler