Ana sayfa » Aktüel » ‘Bayram Tatilinde Kemer’de Yoğunluk Bekliyoruz’
'Bayram Tatilinde Kemer'de Yoğunluk Bekliyoruz'

‘Bayram Tatilinde Kemer’de Yoğunluk Bekliyoruz’

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaklaşan bayram tatili dolayısıyla iç pazarda Kemer’de yüzde 80 oranında doluluk oranına ulaştıklarını söyledi.


Bayram tatili öncesi Kemer’deki hazırlıklar ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Topaloğlu, bayram tatilinde Kemer’de büyük bir yoğunluk beklediklerini kaydetti.


Başkan Topaloğlu, Kemer’de tüm hazırlıkların tamamlandığına değinerek, bayram tatilinde yerli misafirleri Kemer’e beklediklerini aktardı.


Dış pazar olarak Rusya-Ukrayna savaşının olması biraz sekteye vurduğunu dile getiren Topaloğlu, “Ancak yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla iç pazarda Kemer’e büyük bir talep var. İç pazarda Kemer’de şu an yüzde 70-80 oranında doluluk oranına ulaştık. Bayramdan sonra yerli misafir sayımızda bir azalma olacak ama Avrupa pazarından Kemer’e büyük bir rağbet var. Mayıs sonuna doğru turizm sektörü kendini toparlayacaktır.” dedi.


Topaloğlu, bu yıl turizm sezonunun geçen seneden daha iyi olacağına dikkat çekerek, “Şu anda her şey hazır. Almanya, İngiltere ve İskandinavya ülkelerinden birçok misafir şu anda Kemer’de tatilini yapıyor. Bu sayıların Rusya-Ukrayna savaşının bitmesiyle daha da artacağına inanıyoruz. Bugün Türk Hava Yolları Moskova-Antalya charter seferine başlıyor ve bu bizim için sevindirici bir haber. Her şey daha güzel olacak.” diye konuştu.

Kaynak: Kemer Belediyesi

Benzer Haberler