Ana sayfa » Türkiye » Costa Cruises İstanbul Çıkışlı Kruvaziyer Programlarına Başlıyor
Costa Cruises İstanbul Çıkışlı Kruvaziyer Programlarına Başlıyor

Costa Cruises İstanbul Çıkışlı Kruvaziyer Programlarına Başlıyor

Costa Cruises şirketinin Costa Venezia isimli gemisinin Türkiye ve Yunanistan’a yapacağı yeni cruise programı 1 Mayıs’tan itibaren İstanbul’dan başlıyor.


Costa Cruises, Türk Hava Yolları, Galataport ve Turizm Geliştirme Ajansı ortaklığıyla hayata geçirilen ve uçak + cruise seyahatini içeren yeni programlar ile Avrupa’nın başlıca destinasyonlarından THY’nin tarifeli uçuşlarıyla yolcuların İstanbul’a getirilmesi ve burdan cruise yolculuklrına başlamaları planlanıyor.


Costa Cruises Başkanı Mario Zanetti yeni program ile ilgili şunları söyledi:


“Yaz öncesi programımız gerçekten benzersiz bir teklifle güçleniyor. Costa Venezia yolculuklarının başlıca yeni özelliği, dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul’dan başlayarak Türkiye’nin en iyilerini tek bir tatilde ziyaret etme imkanıdır.”


”Türkiye’nin kruvaziyerler için büyük bir potansiyeli olduğuna inanıyoruz ve bunu ilk geliştiren olmaya çalışıyoruz. İstanbul’a başlıca Avrupa ülkelerinden sadece birkaç saatlik uçuş ile ulaşılabilir, iyi hava bağlantılarına ve modern limanlara sahip. Ayrıca tüm yıl boyunca yolculukların yapılabileceği ılıman bir iklimi var. En önemlisi de inanılmaz turistik cazibe merkezleri ve deneyimler sunuyor.”


Costa Venezia’nın Türkiye’deki yeni programı tamamı İstanbul’dan başlayan üç farklı güzergah içeriyor.
1 Mayıs-13 Kasım 2022 tarihleri ​​arasında Costa Venezia, Türkiye ve Yunanistan’ı içeren özel iki adet bir haftalık programlar sunacak. Bu turlar istenirse 8 limana uğrayan 15 günlük tek bir ”süper tur”şeklinde birleştirilebilecek.

İlk program, İstanbul, İzmir, Bodrum, Mykonos ve Atina rotasını içeriyor. İkinci program ise İstanbul, Kuşadası, Rodos ve Heraklion limanlarına uğruyor.

2022-23 kışında, Costa Venezia üçüncü bir 12 günlük güzergah sunacak. Bu program da İstanbul, Bodrum, Limasol, Hayfa, İskenderiye ve Kuşadası hattında çalışacak.

Benzer Haberler