Ana sayfa » Aktüel » Almanya Türkiye’deki bazı şehirler için seyahat yasağını kaldırdı
Almanya'dan Türkiye'yi de İlgilendiren Seyahat Kararı

Almanya Türkiye’deki bazı şehirler için seyahat yasağını kaldırdı

Almanya Aydın, Antalya, İzmir ve Muğla için seyahat yasağını kaldırdı.

Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Türkiye’ye uygulanan turistik seyahat kısıtlamasının turistlerin Almanya’ya dönmeden önceki son 48 saat içinde PCR testi yaptırmaları koşuluyla Aydın, Antalya, İzmir ve Muğla için kaldırıldığı belirtildi.

Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamasında testi pozitif çıkan turistlerin Türkiye’de tedavi görmeleri veya karantinada kalmaları gerektiği vurgulandı.

Turizm Bakanlığı, 2 gün önce yeni bir genelgeyle 50 ve üzeri oda sayısına sahip konaklama tesislerinde kalan yabancı ziyaretçilerin isteğe bağlı covid-19 testleri için bir düzenleme getirmişti.

Türkiye Alman vatandaşları için 11 Haziran’da sınır kapılarını açmış ancak Almanya şu ana kadar Türkiye’ye yapılacak turistik seyahatlere izin vermemişti.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’da müjdeli haberi sosyal medya hesabından paylaşarak ‘Almanya; Aydın, Antalya, İzmir ve Muğla’yı kapsayan turistik bölgelerimize yönelik seyahat kısıtlamasını kaldırdı. Türkiye olarak “Sağlıklı Turizm Sertifika Programı” ile Alman misafirlerimizi ağırlamaya hazırız.’ dedi.

Benzer Haberler