Ana sayfa » Havayolları » Vilnius-İstanbul uçuşları 1 hafta ertelendi

Vilnius-İstanbul uçuşları 1 hafta ertelendi

Türkiye’nin Litvanya Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamaya göre 15 Ağustos’ta başlaması öngörülen Vilnius-İstanbul karşılıklı uçuşları THY Genel Müdürlüğü tarafından bugün alınan bir kararla bir süre daha ertelendi.


İlgili karar çerçevesinde daha önce duyurulan 15,17 ve 20 Ağustos’taki Vilnius-İstanbul uçuşları iptal edilirken seferlerin 15 Ağustos yerine 22 Ağustos’ta başlaması kararlaştırıldı.


Litvanya Sağlık Bakanlığı, AB’ye üye ülkeler ile İngiltere ve İsviçre dışındaki ülkelerden gelen, Litvanya vatandaşı olmayan herkesin (ikamet izni veya giriş vizesi olan yabancılar dahil) Litvanya’ya giriş yaptıktan sonra 14 gün zorunlu ev izolasyonuna girmeleri gerektiği yönünde bir karar almıştı.

Büyükelçilik tarafından yapılan açıklamada Türk vatandaşlarının ancak ikamet iznine veya Litvanya ulusal vizesine sahip olduğu takdirde Litvanya’ya girebilecekleri, 18 Temmuz’dan bu yana Litvanya’ya gelişlerini müteakip 24 saat içerisinde Litvanya Sağlık Bakanlığına bağlı Kamu Sağlığı Merkezi’ne kayıt yaptırmalarının icap ettiği, ayrıca 14 günlük zorunlu ev izolasyonuna girmek zorunda oldukları belirtildi.

Benzer Haberler