Ana sayfa » Aktüel » Yüksek hızlı tren seferleri artıyor
Kurban Bayramında 408 bin Kişi Trenle Seyahat Etti

Yüksek hızlı tren seferleri artıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu şu an 16 olan yüksek hızlı tren seferlerininin 8 Haziran itibariyle 20’ye çıkarılacağını açıkladı.

Bakan Karaismailoğlu Ankara-İstanbul, Ankara-Eskişehir, Ankara- Konya ve Konya-İstanbul hatlarında günde toplam 16 YHT seferinin yapıldığını ancak vatandaşların yoğun taleplerine yetmediğini vurguladı.


Söz konusu seferlerin Bilim Kurulu’nun belirlediği önlemlerle düzenlendiğine dikkat çeken Bakan Karaismailoğlu, “Yarı kapasite ile çalışan YHT hatlarımıza vatandaşlarımızdan gelen yoğun talep üzerine sefer sayılarımızı artırmaya karar verdik. Bu nedenle vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda 8 Haziran 2020 tarihinden başlamak üzere Ankara-Söğütlüçeşme-Ankara arasında 4 adet daha tren sefere konularak toplam YHT adedini 16’dan 20’ye çıkartıyoruz.

Ayrıca, yüksek hızlı trenler pandemi nedeniyle duruş yapmadığı Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Arifiye, İzmit, Gebze ve Bostancı istasyonlarında durmaya başlayacak” diye konuştu.

Karaismailoğlu, tüm seferlerin sosyal mesafe kurallarına ve izolasyona dikkat ederek yapılacağını söyleyerek, trenlerde yolcuların sosyal mesafeye uygun olarak çapraz düzende oturulduğunun altını çizdi.

Kaynak: Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı

Benzer Haberler