Ana sayfa » Acenta-Tur Operatörü » TUI ve Jet2, Türkiye uçuşlarını arttırıyor

TUI ve Jet2, Türkiye uçuşlarını arttırıyor

Birleşik Krallığın İspanya’yı güvenli ülkeler listesinden çıkarmasının ardından TUI ve Jet2 Türkiye ve Yunanistan kapasitelerini yükseltiyorlar.


Hükümetin İspanya kararı sonrası ülkenin en büyük tur operatörü TUI, İspanya anakarası ve Balear adalarını kapsayan programlarını geçici olarak askıya alırken Ağustos 8, 9 ve 10’u için Türkiye ve Yunanistan’a ek seferler koydu. Seferler Dalaman ve Antalya ile bazı Yunan adalarına uçacak.

TUI UK and Ireland Genel Müdürü Andrew Flintham operatörün bu hafta Türkiye’ye ve Yunanistan’a eklediği yedi uçuşun neredeyse tükendiğini söyledi. “Bu nedenle önümüzdeki hafta sonu için yedi yeni uçuş daha ekliyoruz” dedi.


“Geleneksel olarak uzun rotalar için kullanılan 787 Dreamliner’larımızı ek talebe yardımcı olmak için kullanmaya devam edeceğiz.”

Öte yandan Jet2, Türkiye ve Yunanistan için ek 30.000 koltuğu satışa çıkardı. Şirket, “Müşteriler Türkiye’ye akın ediyor” diyerek Antalya, Dalaman ve Bodrum’a olan uçuş kapasitesini arttırdı.

Jet2 İspanya anakarasına giden turlarını 16 Ağustos, İspanyol adalarına giden turlarını ise 9 Ağustos’a kadar askıya almıştı.


Şirketin CEO’su Steve Heapy “Bu muhteşem destinasyonlar için sunulan ek koltuklar ve bazı promosyonlarla, İngiltere’nin kasvetinden kaçmak ve turkuaz denizlere ve Türkiye ile Yunanistan’ın muhteşem plajlarına kavuşmak için daha iyi bir zaman olamaz”dedi.

© Haber, kaynak gösterilerek ve link verilerek kısmen veya tamamen kullanılabilir.

Benzer Haberler