Ana sayfa » Acenta-Tur Operatörü » Anex’ten Dominik’te dev yatırım
Anex'ten Dominik'te dev yatırım

Anex’ten Dominik’te dev yatırım

Türk tur operatörü Anex Tour, Dominik Cumhuriyeti’nde büyük bir yatırıma imza atarak 5 yıldızlı bir otel yapıyor.

Dominik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Danilo Medina’nın da katıldığı temel atma töreni Perşembe günü yapıldı .500 odalı Selectum Luxury Resort otel kompleksi Dominik tarihinin en büyük turizm yatırımı olacak.

Bölgeye en çok turist getiren operatörlerden olan Anex Turizm Grubu Başkanı Neset Kockar , bu şekilde Karayipler’in en güzel yerlerinden birinde ikinci bir evi olacağını söyledi.

Önümüzdeki 5 yıl için toplam 1.8 milyar dolar ve 7.000 yeni oda yatırımı ile Selectum Hacienda Punta Cana kompleksinin inşaatı , ülkenin turizm tarihindeki en büyük oteli olacak. Neşet Koçkar, Cumhurbaşkanı Medina ve Turizm Bakanı Francisco Javier García’ya , Dominik Cumhuriyeti’ni bölgenin turistik merkezi haline getirmek için verdikleri destek için teşekkür etti .

Benzer şekilde, inşaat yaklaşık on bin doğrudan iş yaratacak. Ülkeyi “insanların keşfetmesini ve eğlenmesini istediğimiz bir hazine” olarak nitelendiren Dominik Cumhuriyeti Turizm Bakanı Francisco Javier García, 2020’nin sonunda ülkenin bugüne kadarki en fazla turist sayısını yakalayabileceğini vurguladı.

Benzer Haberler