Ana sayfa » Oteller » Kempinski Hotels, Yeni CEO’sunu Açıkladı

Kempinski Hotels, Yeni CEO’sunu Açıkladı

Kempinski Hotels, şirketin yeni CEO’su olarak Barbara Muckermann’ın atandığını duyurdu. Muckermann daha önce Royal Caribbean Group’un bir parçası olan Silversea Cruises’ın CEO’su idi.


Muckermann yaptığı açıklamada şunları söyledi:


“Marka için bu kadar önemli bir dönemde Kempinski Hotels’e CEO olarak katılmaktan dolayı heyecanlıyım. Bu inanılmaz derecede ikonik markanın bir sonraki bölümünde, zengin tarihini onurlandırırken tamamlayıcı bir rol oynamaktan büyük mutluluk duyuyorum ve Kempinski adını bireysel lüksle eşanlamlı hale getirmeye devam etmek için dünya çapındaki muhteşem meslektaşlarımla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum.”


25 yılı aşkın otelcilik deneyimi boyunca Muckermann, Loro Piana, MSC Cruises ve NCL gibi şirketlerin satışlarını ve kârlılığını artırdı.


Kempinski’nin portföyünde 36 ülkede 82 otel bulunuyor. Grup önümüzdeki yıllarda portföyüne Avrupa, Orta Doğu, Asya ve Afrika’da 34 otel ve rezidans daha eklemeyi planlıyor.


İtalya, Fransa ve ABD’de yaşayan ve Alman vatandaşı olan Muckermann, beş dili akıcı bir şekilde konuşabiliyor. Siyasal Bilimler ve Ekonomi alanında doktorası olan Muckermann, Columbia ve London Business School’dan ortak MBA derecesine sahip.

Benzer Haberler