Ana sayfa » Oteller » IHG üçüncü çeyrekte 79 yeni otel açtı
IHG üçüncü çeyrekte 79 yeni otel açtı

IHG üçüncü çeyrekte 79 yeni otel açtı

IHG Otel Grubu yılın üçüncü çeyreğiyle ilgili yaptığı açıklamada grubun son üç ayda 79 yeni otel açtığını, 91 otel için de anlaşma imzalandığını duyurdu.


IHG Hotels & Resorts CEO’su Keith Barr şunları söyledi:


”Çeyrekte 79 otel açarak ve 91 yeni otel için imza atarak hızla büyümeye devam ediyoruz ve geliştirme faaliyetinin yılın geri kalanında daha da artmasını bekliyoruz.


”17 markadan oluşan portföyümüzde, köklü ve sektör lideri markalarımıza ek olarak, yakın zamanda piyasaya sürülen veya satın alınan markalar için otel sahiplerinin güçlü ilgisi var. Holiday Inn ve Crowne Plaza portföylerinin hızla gözden geçirilmesi gelecekteki büyüme için iyi bir konumda olmamızı da sağlıyor.”


IHG’nin RevPar geliri üçüncü çeyrekte, geçen yıla göre % 66 artarken, 2019’un %21 altında kaldı. Grubun doluluk oranı ise 2020’ye göre %15 artış kaydetti ancak 2019’un %15 gerisinde kaldı.


IHG üçüncü çeyrekte 79 yeni otel açarak toplam aktif otel sayısını 6.031’e çıkardı. Grubun geliştirilmekte olan toplam otel sayısı ise 1.800 civarı.


IHG’nin CEO’su bu yılın başlarında müşteri hizmetlerini iyileştirmek ve şirketi büyüme için daha iyi konumlandırmak amacıyla yaklaşık 200 düşük performanslı oteli portföyünden çıkarmayı planladığını duyurmuştu. Bunlardan 90’ı portföyden çıkarılırken, 40’tan fazlası için bir iyileştirme planı üzerinde anlaşıldı. Diğerleriyle ilgili çalışmalar devam ediyor.

Benzer Haberler