Ana sayfa » Asya-Pasifik » Tayland, 46 ülke için karantinasız girişe izin verdi
Tayland zorunlu otel karantinasına geri döndü

Tayland, 46 ülke için karantinasız girişe izin verdi

Güneydoğu Asya’nın önemli turizm ülkelerinden Tayland 1 Kasım’dan itibaren 46 ülkeden gelen aşılı turistlere sınırlarını açıyor.


Tayland’da hükümet Perşembe günü listelenen 46 ülkeden havayoluyla gelen aşılı yolcuların karantinaya girmeden ülkeye giriş yapabileceklerini duyurdu.


Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Çin’in de dahil olduğu 46 ülkeden tam aşılı yolcuların 1 Kasım’dan itibaren Tayland’a girişlerine izin verilecek. Türkiye listede yer almadı.


Yeşil liste ayrıca Avrupa Birliği’ndeki ülkelerin çoğunu, Avustralya, Singapur, Kanada, İsrail, Japonya, Güney Kore ve Hong Kong’u da içeriyor.


Tayland’da hükümet, daha önce 10 ülke için zorunlu karantina şartının sona ereceğini duyurmuştu ancak listeyi 46’ya çıkardı.


Ülkede bu ayın sonunda sokağa çıkma yasaklarının kaldırılmasının ardından başkent Bangkok ve diğer önemli turistik yerler yeniden açılacak.


Ekonomisi önemli oranda turizme bağımlı olan Tayland’da günlük covid-19 vaka sayısı son günlerde 10.000 civarında. Ülke nüfusunun yaklaşık % 38’i tam doz aşıyla aşılanmış durumda.

Benzer Haberler