Ana sayfa » Oteller » Hilton ve American Express’den , ABD’de sağlık çalışanlarına 1 Milyon geceleme kampanyası
Hilton ve American Express'den , ABD'de sağlık çalışanlarına 1 Milyon geceleme kampanyası

Hilton ve American Express’den , ABD’de sağlık çalışanlarına 1 Milyon geceleme kampanyası

Hilton ve American Express bugün koronavirüsle ön saflarda mücadele eden sağlık profesyonelleri için ABD genelinde 1 milyon otel gecelemesi hibe edeceklerini duyurdular.

Gelecek haftadan itibaren Hilton ve American Express, Mayıs ayı sonuna kadar uyumak, dinlenmek veya ailelerinden izole kalmak için bir yere ihtiyaç duyan doktorlara, hemşirelere ve diğer sağlık görevlilerine ücretsiz odalar sunacak.

Hilton, ilk etapta 1 Milyon’dan fazla sağlık profesyoneline konaklama desteği sağlamaya çalışan 10 dernek ile iş birliğine gittiğini açıkladı. Hilton CEO’su Christopher J. Nassetta konuyla ilgili şunları söyledi:

“Bu kriz sırasında, zorlu koşullarda çalışan sağlık profesyonellerinin toplumsal fayda için kendi ihtiyaçlarını feda ettiklerini gördük. Onlar gerçekten kahramanlar. Bu zor dönemde Hilton misafirperverliğini onlara sunmaktan gurur duyuyoruz.”

American Express de otel odaları kampanyasına Hilton ile birlikte katkı sağlıyor. American Express CEO’su Stephen J. Squeri, “Koronavirüs krizinde ön saflarda cesurca ve özverili bir şekilde hizmet veren sağlık çalışanlarımız bizi en iyi şekilde temsil ediyorlar” dedi.

Hampton by Hilton, Hilton Garden Inn, DoubleTree by Hilton gibi çeşitli Hilton markaları kampanyada yer alacak.

Kaynak: Hilton

Benzer Haberler