Ana sayfa » Aktüel » Coral Princess’te 2 kişi Kovid-19’dan hayatını kaybetti.

Coral Princess’te 2 kişi Kovid-19’dan hayatını kaybetti.

Yolcu ve mürettebattan bazılarının koronavirüs pozitif olduğu açıklanan Princess Cruises’a ait Coral Princess kruvaziyer gemisinin Miami’ye yanaşmasına izin verildi. Yolcuların önümüzdeki birkaç gün içinde gemiden ayrılması bekleniyor.

Gemideki, 1.898 kişiden 12’sine koronavirüs teşhisi konmuştu. Bu kişilerden ikisinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

Princess Cruises şirketi, çok sınırlı uçuş bulunması nedeniyle yolcuların ayrılmasının birkaç gün sürebileceğini söyledi.

Karada tıbbi bakıma ihtiyaç duyan konukların inişine öncelik verileceği belirtildi. Uçmaya uygun olan konuklar, evlerine dönebilmeleri için doğrudan Miami Uluslararası Havalimanı’na transfer edilecekler.

Herhangi bir solunum sorunu belirtisi olanlar veya bir hastalıktan iyileşme sürecinde olanlar geminin doktorları tarafından izin verilene kadar gemide kalacaklar. Koronavirüs nedeniyle ölenlerin milliyetleri açıklanmazken Princess Cruises şirketinden yapılan açıklamada şöyle denildi:


”Coral Princess için yürütülen operasyonların federal, eyalet ve yerel makamların koordinasyonu ve kaynakları olmadan mümkün olmayacağını biliyoruz. Bu çok karmaşık durumun yönetimindeki yardımları için herkese teşekkür ederiz.”

Benzer Haberler