Ana sayfa » Oteller » Four Seasons’ın CEO’su emekli oluyor
Four Seasons'ın CEO'su emekli oluyor

Four Seasons’ın CEO’su emekli oluyor

Ünlü otel grubu Four Seasons, 63 yaşındaki Başkan ve CEO John Davison’ın, 2022’de emekli olmayı planladığını Yönetim Kurulu’na bildirdiğini duyurdu.


Davison, yeni CEO’nun seçimi ve işe alımı gelecek yıl tamamlana kadar şirkete liderlik etmeye devam edecek.


Davison, Four Seasons’a 2002 yılında katıldı ve şirkette farklı liderlik görevlerinin ardından 2005 yılında CFO olarak atandı. 2018 yılında geçici CEO olarak atanan Davison, 2019 yılında daimi olarak bu pozisyona atandı.


John Davison şunları söyledi:


“Pandeminin getirdiği tarihi zorluklarla yaşamaya devam ederken, Yönetim Kurulumuz, yönetici liderlik ekibimiz ve dünya genelinde 40.000’den fazla yetenekli, kendini işine adamış çalışanımızla birlikte çalışmaktan dolayı onurlu ve minnettarım. Uzun vadeli stratejik planlama sürecimiz iyi bir şekilde devam ederken, önümüzdeki yıllarda planlarımızı şekillendirecek ve uygulayacak süreye ve fırsata sahip olacak yeni bir CEO’ya görevi devretme sürecine başlamak için ideal bir zaman. ”


Eylül başında Bill Gates’in özel yatırım şirketi, ‘Cascade Investment LLC’ yeni satın alma ile Four Seasons Hotels’de hisselerini artırarak, ünlü otel zincirinde çoğunluk hissedarı olmuştu.


Satışın, gerekli resmi onayların alınmasıyla Ocak ayında tamamlanması bekleniyor.

Benzer Haberler