Ana sayfa » Oteller » Akfen Holding otellerinin %95’i açık

Akfen Holding otellerinin %95’i açık

Akfen Holding bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderdiği açıklamayla portföyündeki 20 otelin 19’unun açık olduğunu duyurdu.


Akfen GYO’nun Türkiye, KKTC ve Rusya’da Novotel ve İbis Markalarıyla işletilen 20 oteli var. Yapılan açıklamaya göre Trabzon’daki Trabzon Novotel hariç diğer 19 otel faal durumda.
Şirket tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

”Corona Virüs (COVID-19) salgınının seyahat ve konaklama sektöründe sebep olduğu büyük gerilemeye paralel olarak Mart Ayı’ndan bu yana portföyümüzdeki 20 otelin 13’ü faaliyetlerini durdurmuş, açık olan otellerimizin ise faaliyetleri aylık yatırımcı raporlarımızda görüleceği üzere minimuma inmişti.


Haziran Ayı başından bu yana seyahat engellerindeki kısmi azalış, uluslararası uçuşlar ve yurt içi seyahatlerdeki artış sebebiyle otellerimiz gelen rezervasyon talepleri ile peyderpey açılmaya başlamış olup bugün itibarıyla 19 otelimiz (Trabzon Novotel haricindeki tüm otellerimiz) faal durumdadır. Türkiye’deki otellerimiz Kültür ve Turizm Bakanlığı’mız tarafından gerekli görülen Güvenli Turizm Sertifikası’na sahiptir. ”

İşte grubun Türkiye ve KKTC’de faal durumda olan otelleri:

İstanbul Zeytinburnu Novotel
İstanbul Zeytinburnu Ibis
KKTC Merit Park Otel
Eskisehir Ibis
Gaziantep Novotel
Gaziantep Ibis
Kayseri Novotel
Kayseri Ibis
Bursa Ibis
Adana Ibis
İstanbul Esenyurt Ibis
İzmir Ibis
Ankara Ibis
İstanbul Karaköy Novotel
İstanbul Tuzla Ibis

Benzer Haberler