Ana sayfa » Ortadoğu » Katar 105 yeni oteli hizmete sunuyor
Katar 105 yeni oteli hizmete sunuyor

Katar 105 yeni oteli hizmete sunuyor

Katar Ulusal Turizm Konseyi (QNTC), ülkeyi dünyanın önde gelen turizm destinasyonlarından biri konumuna taşıma misyonu ile çalışmalarını sürdürürken, Katar’daki çok geniş olan konaklama tesisi portföyüne 105 yeni otel ve özel servis olanağı bulunan apartman kompleksi ekleniyor. Yeni açılan konaklama mekanlarıyla da Katar, turistlere daha geniş bir yelpazede hitap etmesini sağlıyor ve ziyaretçi deneyimini zenginleştiriyor.

Ünlü iç mimar Jacques Garcia imzalı zarif tasarımıyla dikkatleri çeken beş yıldızlı lüks konaklama tesisi Banyan Tree Doha Oteli de son günlerdeki heyecan yaratan açılışlar arasında yerini aldı. Bu yıl açılması beklenen oteller arasında, beş yıldızlı bir Accor tesisi olan Pullman Doha West Bay; göz alıcı ve heybetli binasıyla JW Marriott West Bay; ve benzersiz misafirperverliği ile ünlü Steigenberger bulunuyor. Bu yeni otellerin her biri, yaklaşık 32.000 oda anahtarından oluşan Katar’ın 183 tesislik güçlü portföyüne benzersiz bir hizmet ve deneyim kazandırıyor.

Katar Hava Yolları Grubu İcra Kurulu Başkanı ve Katar Ulusal Turizm Konseyi Genel Sekreteri Akbar Al Baker şunları söyledi: “Konukların Katar misafirperverliğinin tadını en iyi şekilde çıkarabilmesini sağlamak için vaadettiğimiz turizm deneyimini zenginleştirmeye devam ederken, her bütçeye ve ihtiyaca uygun konaklama imkanı da sunuyoruz. Yakında açılması planlanan bu tesisler, konaklama alternatiflerimizi çeşitlendirme ve ziyaretçilere daha geniş bir yelpazede hitap etme stratejimizin bir parçasını oluşturuyor. Küresel turizm konumlanmamızı Katar Ulusal vizyonu 2030’a uygun olarak zenginleştirmek ve ziyaretçilere Katar’ı en iyi şekilde deneyimlemelerini sağlamak için daha fazla sayıda seçenek sunmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Benzer Haberler