Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Booking.com çalışanların %25’i ile yollarını ayırıyor
Booking 222 Milyon Dolar Zarar Açıkladı

Booking.com çalışanların %25’i ile yollarını ayırıyor

Online seyahatin devlerinden Booking.com covid-19 krizi nedeniyle çalışanların %25’iyle yollarını ayırmayı planladığını açıkladı.

Şirket Salı günü yaptığı açıklamada global ölçekte çalışanların % 25’inin çıkarılacağını duyururken bu yaklaşık 4.300 çalışana tekabül ediyor.

Şirket planın Eylül ayında ülke bazlı uygulamaya konacağını ve 2020 sonuna kadar tamamlanacağını belirtirken kararla ilgili sendikalar ve işçi temsilcileriyle görüşmelerin başladığını duyurdu.

Booking.com CEO’su Glenn Fogel, çalışanlara yönelik yaptığı bir video konuşmada son beş ayın ömrünün en büyük sosyal ve ekonomik krizi olduğunu belirterek işten çıkarma kararlarını açıkladı.

CEO konuşmasında “Uzun süre bunun olmayacağını umdum. Ancak hiçbir şey bu krizin hem seyahat sektörü hem de şirketimiz üzerindeki etkisini hafifletemez. ” diye konuştu.

65’ten fazla ülkede faaliyet gösteren Booking Holdings’in beş büyük markası ve yaklaşık 26.000 çalışanı var. Holdingin en büyük markası Booking.com’un 5.500’ü Amsterdam’da olmak üzere yaklaşık 17.000 çalışanı var.

Holdingin bünyesinde Agoda, Kayak, Opentable, Priceline gibi diğer önemli seyahat markaları da bulunuyor.

Benzer Haberler