Ana sayfa » Havayolları » Türk Havayollarının İlk Airbus A350’si görüntülendi.
turk hava yolları A350

Türk Havayollarının İlk Airbus A350’si görüntülendi.

Toulouse Havaalanı nda çalışan Clément Alloing isimli görevli, ilk Türk A350-900’ün görüntülerini Twitter da paylaştı. Fotoğraflardan da anlaşılacağı gibi uçagın giydirme işlemi henüz tamamlanmamış durumda. İşlemler tamamlandığında uçak Türk Hava Yolları filosuna katılan ilk A350 olacak.

A350’deki yenilikler neler?
Havayolu için yeni bir uçak tipi olmasının yanı sıra, A350 , yepyeni bir business class kabine sahip olacak. Virgin Atlantic, British Airways ve Air France gibi şirketleri takiben Türk Hava Yolları da bu yüksek konfor seviyesini yeni uçak modeliyle görücüye cıkaracak.

Koltuklar için Stelia Aerospace ile anlaşma yapıldı. Beklendiği gibi, koltuklar tamamen yatabilen tarzda olacak,Orta koltuklar için bir ayırıcı bir perde planlanıyor.

Tüm business class koltukları, 18 inç dokunmatik bir IFE ekrana ve 44 inç alana sahip olacak.Business class tecrübesi olanlar Singapur Havayolları’nın koltuklarını hatırlayacaktır.Türk Hava Yollarının uçakta daha başka değişiklikler yapıp yapmayacağı hakkında henüz bir bilgi yok.

Türk A350 nereye uçacak?
A350, Türk Hava Yolları tarafından 2020 yaz sezonu için birçok rotada programlanıyor. 13 Nisan dan itibaren Londra hattında ve 14 Nisan dan itibaren Dubai hattında kullanılacak.Temmuzdan itibaren haftada 4 seferle Los Angeles seferlerine başlayacak. Sao Paulo ve Buenos Aires seferlerine de 13 Temmuz 2020 de başlayacak.
Ayrıca A350, 11 Ağustostan itibaren Bangkok seferlerinde kullanılacak.Bu seferler haftada 3 gün yapılacak.

Türk hava yolları hala yeni A350 uçağı için hangi rotanın daha uygun olacagını belirlemeye çalışşa da bu güzel kuşun havalanmasını görmek için sabırsızlananlar var…

Benzer Haberler