Ana sayfa » Havayolları » SunExpress’ten rekor gelir: 1,4 Milyar Euro
SunExpress'ten rekor gelir: 1,4 Milyar Euro

SunExpress’ten rekor gelir: 1,4 Milyar Euro

Türk Hava Yolları ve Lufthansa iştiraki olan SunExpress, bugün İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında havacılıkta 30. yaşını kutlarken 2019 yılında tarihinin en yüksek gelirine ulaştığını açıkladı.


Şirket, 2019 yılında bir önceki yıla göre %10 büyüyerek 1.4 Milyar Avro’nun üzerinde gelir elde etti. SunExpress 2019 yılında 10 milyondan fazla yolcu taşırken, doluluk oranı ise % 83 olarak gerçekleşti.

Dış Hatlarda 7 Milyon Koltuk


SunExpress, 2020 yılında dış hat uçuşlarında rekor bir kapasite ile toplamda 7 milyon koltuk sunuyor. Şirketin CEO’su Jens Bischof Bu yaz, Türkiye’de 17 noktadan Avrupa’da 39 destinasyona tarifeli direkt seferler düzenleyeceklerini söyledi.

Antalya uçuşları için 4,5 milyon koltuk


SunExpress bu yaz Antalya’ya dış ve iç hatlarda toplam 4.5 milyon koltuk ile tarihinin en yüksek arzını gerçekleştiriyor.2020 yazında Antalya’dan Almanya’nın Bremen ve Fransa’nın Marsilya şehrine ilk kez uçmaya başlayacak olan havayolu, Antalya – Avrupa uçuş ağındaki birçok destinasyonda frekans artışı sunuyor.

Fotoğraf: Pixabay

Havayolu, Antalya kalkışlı Budapeşte uçuşlarını haftada 6’ya, Viyana uçuşlarını haftada 5’e, Brüksel uçuşlarını haftada 4’e, Prag ve Paris uçuşlarını haftada 3’e, Lyon uçuşlarını ise haftada 2’ye çıkarıyor. SunExpress, 2020 yazında Antalya’yı iç hatlarda 8, dış hatlarda ise 43 destinasyona bağlayacak.

İzmir uçuşları için 3,1 milyon koltuk


SunExpress, 2012 yılında aktarma merkezi ilan ettiği İzmir’e bu yaz toplamda 3.1 milyon koltuk arz ederek İzmir’deki konumunu güçlendirmeye devam ediyor. SunExpress, 2020 yaz sezonunda uçuş ağına Milano, Ercan (Kıbrıs), Budapeşte, Prag ve Üsküp olmak üzere 5 yeni destinasyon ekliyor.

Bu yaz İzmir’den Almanya’nın Frankfurt, Düsseldorf ve Münih şehirlerine günde 3 sefer düzenleyen hava yolu, Paris uçuşlarını haftada 5’e, Londra uçuşlarını haftada 3’e, Dublin uçuşlarını ise haftada 2’ye çıkarıyor. SunExpress, bu yıl İzmir’i iç hatlarda 13 kente, dış hatlarda ise 38 noktaya bağlayacak.

Yeni CEO Dr. Max Kownatzki


1 Mart itibarıyla Eurowings’in yeni CEO’su olarak göreve başlayacağını belirten SunExpress CEO’su Jens Bischof, toplantının sonunda 15 Nisan itibarıyla görevi devralacak olan SunExpress’in yeni CEO’su Dr. Max Kownatzki’yi de tanıttı.

Kaynak: SunExpress resmi site

Benzer Haberler