Ana sayfa » Havayolları » Lufthansa, Amadeus anlaşmasını yeniledi.
Lufthansa, Amadeus anlaşmasını yeniledi.

Lufthansa, Amadeus anlaşmasını yeniledi.

Alman Havayolu Lufthansa ve Amadeus, uzun süredir devam eden teknoloji ortaklıklarını genişleterek uzattılar.

Yeni anlaşma ile Lufthansa ve bağlı havayolu firmaları, rezervasyon, envanter, biletleme yönetimi ve kalkış kontrolü gibi alanlarda Altéa Passenger Service System’i kullanmaya devam edecek. Lufthansa Grubunda Austrian Airlines, Brussels Airlines, Swiss International Air Lines ve Air Dolomiti yer alıyor. İşbirliğine hem online hem de havaalanında kullanılabilecek bir dizi yeni hizmet de dahil edildi.

Amadeus ile genişletilen işbirliği , Lufthansa Grubuna operasyon, havaalanında aksaklık yönetimi, alışveriş ve havaalanı hizmetleri gibi konularda fayda sağlıyor. Lufthansa bilgi grubu sistemleri başkanı Roland Schütz, “Bu anlaşma ile sadece işbirliğimizi güçlendirmek ve operasyonel istikrarı sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda çeşitli iş alanlarımızda yenilikçiliği ve dijitalleşmeyi artırmanın temelini oluşturuyoruz” dedi.

Amadeus Havayolu Platformu, havayollarına daha fazla çeviklik ve daha fazla işbirliği fırsatı sunuyor. Amadeus Havayolları başkanı Julia Sattel, “Bu genişletilmiş anlaşma Lufthansa Grubu ile yaptığımız uzun soluklu ortaklığın kanıtı” diye konuştu.

Sattel şunları ekledi :
“Sektör lideri teknolojimiz, Lufthansa Grubunun alışverişten operasyonlara kadar iş hedeflerine ulaşmasını destekleyerek Gruba bağlı farklı havayollarında aynı yüksek kaliteli ve yolcu deneyimi sunmasına olanak tanıyacak.”

Kaynak: Amadeus.com

Benzer Haberler