Ana sayfa » Aktüel » ‘DISCONTI’ Turistler için indirim kartı tanıtıldı.
DISCONTI indirim kartı tanıtıldı.

‘DISCONTI’ Turistler için indirim kartı tanıtıldı.

Türkiye’nin turizmden elde ettiği geliri ve turist harcamalarını artırmayı hedefleyen DISCONTI İndirim Kartı’nın basın lansmanı İstanbul’da gerçekleştirildi.

Lansmana TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya’nın yanı sıra, TÜROB Yönetim Kurulu Başkanı Müberra Eresin, İstanbul Turist Rehberleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Bornovalı, TURYİD Genel Sekreteri Vedat Dilber ve AYD Genel Sekreteri Günöz Atakan da katıldı.

Disconti kart 14 gün geçerli olacak


DISCONTI ile harcama yapacak olan yabancı turistler, 200 markada yüzde 50’ye varan indirimlerden yararlanabilecek. DISCONTI kart ile en popüler ürün çeşitlerinde (giyecek, ayakkabılar, markalı aksesuarlar, halılar, mücevher, yiyecek-içecek) indirimden faydalanacak olan turistlerin tüm tatili otelde geçirmek yerine alışveriş ve restoranlara gitmek isteyecekleri düşünülüyor.


Türkiye’de turistler ortalama olarak 666 dolar harcarken bu rakamın DISCONTI kart ile arttırılması hedefleniyor.


14 gün boyunca geçerli olan Disconti kartı, hem fiziksel ön ödemeli banka kartı formunda hem de mobil uygulama formatında satışa sunulacak. İndirimlere ek olarak, kart ayrıca ücretsiz Wi-Fi, toplu taşıma araçlarında ön ödemeli seyahat, havaalanı transferlerinde indirim ve araç kiralama gibi seçenekler de sunuyor. Ayrıca müze girişlerinde de indirim imkanı sağlayacak.


Kartlar Elite, Gold, Platin ve Heath Card isimleriyle 4 tip olarak planlandı:

Benzer Haberler