Ana sayfa » Havayolları » Lufthansa 7000’den fazla uçusu iptal etti.
Lufthansa, Grev Nedeniyle 1.000 Uçuşu İptal Etti

Lufthansa 7000’den fazla uçusu iptal etti.

Alman Havayolu Lufthansa dün yaptığı açıklamada koronavirüs salgını ve bağlantılı talep düşüşü nedeniyle kapasitesini %25 azaltacağını açıkladı. Bu karar, 125’i kısa-orta menzilli ve 25’i uzun menzilli olmak üzere 150 uçağın kullanılmayacağı anlamına geliyor. Lufthansa Grubu filosunda şu anda 180’i uzun menzilli olmak üzere yaklaşık 770 uçak bulunuyor.

Havayolu, rota iptalleri ve frekans düşürme kararını 5 Mart’tan itibaren uygulayacağını ve etkilenen yolculara değişiklikler ve yeniden rezervasyon seçenekleri hakkında bilgilendirme yapacağını belirtti. Mart ayı sonuna kadar, Lufthansa toplam 7.100 uçuşu iptal edeceğini duyururken bunların 3.750’si Frankfurt , 3.350’si ise Münih kalkışlı uçuşlar olacak. İptal edilen uçuşların büyük çoğunluğu Almanya iç hat ve Italya’ya olan seferler.

Buna ek olarak, havayolu geçtiğimiz hafta 24 Nisan’a kadar Almanya’dan anakara Çin’e uçuşları askıya alma kararı almıştı. Tahran/İran uçuşları da Nisan sonuna kadar yapılmayacak. İsrael seferleri ise yetkililerin ülkeye gelen yabancılarla ilgili kısıtlamaları nedeniyle Mart sonuna kadar iptal edildi.

Lufthansa, ayrıca Hong Kong ve Seul’e (Kore) giden hatlardaki frekansları da azaltma kararı aldı.

Bunlara ek olarak Lufthansa Grubu, personel, malzeme ve proje bütçeleri alanlarında daha fazla maliyet düşürücü önlemler aldığını duyururken detaylar hakkında bilgi verilmedi.

Kaynak: Lufthansa Group

Benzer Haberler