Ana sayfa » Havayolları » EasyJet: 9 Milyon müşterinin bilgileri çalındı
easyJet, 1.700 Uçuşu İptal Etti

EasyJet: 9 Milyon müşterinin bilgileri çalındı

İngiliz havayolu ve tur operatörü EasyJet bugün yaptığı açıklamada şirketin bir siber saldırıya maruz kaldığını açıkladı.


Açıklamaya göre hackerlar şirketin yaklaşık 9 Milyon müşterisinin e-mail adresi ve seyahat bilgilerini, 2.208 müşterinin de kredi kartı bilgilerini ele geçirdi.


Şirket bilgileri çalınan 9 milyon müşteriyi dikkatli olmaları konusunda uyarmak için temas halinde olduklarını söylerken easyJet CEO’su Johan Lundgren konuyla ilgili şöyle konuştu:

“Sistemlerimizin siber güvenliğini çok ciddiye alıyoruz ve müşterilerimizin kişisel bilgilerini korumak için ciddi güvenlik önlemleri alıyoruz. Ancak bu saldırı, hackerların daha da sofistike hale geldiklerini gösteriyor.

“Netice itibariyle, ICO (Information Commissioner’s Office)’nun tavsiyesi üzerine, seyahat bilgilerine usulsüz erişilen bu müşterilerle iletişime geçiyoruz ve onlara daha dikkatli olmalarını öneriyoruz. Her firma tehdite karşı çevik olmalı. Müşterilerimizi, sistemlerimizi ve verilerimizi korumak için yatırım yapmaya devam edeceğiz. Bu olaydan etkilenen müşterilerden özür dileriz.”

Nisan Ayının başında da Marriott otelleri uğradığı siber saldırı da 5,2 milyon misafirin bilgilerinin çalınmış olabileceğini söylemişti.

Kaynak: EasyJet

Benzer Haberler