Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Trivago’nun geliri % 33 düştü
Trivago ve Huawei'den yeni mobil seyahat ürünleri

Trivago’nun geliri % 33 düştü

Meta-arama kanalı Trivago 2020 yılının ilk üç ayına ait finansal verilerini açıkladı. Açıklamaya göre şirketin gelirleri geçen yılın ilk çeyreğine göre % 33 azalarak 139,8 Milyon Euro olarak gerçekleşti.

Covid-19 salgını nedeniyle seyahatin durma noktasına gelmesi neticesinde reklam harcamalarını durduran Trivago, Düsseldorf’taki merkez ofisinde pazarlama, satış ve insan kaynaklarında çalışan personelin ciddi bir kısmı için çalışma saatlerini azaltmış, Alman devletinin sağladığı kısa çalışma desteğinden faydalanmıştı.

Ancak krizin derinliği şirketi personel çıkarımı dahil yeni tasarruf tedbirleri almaya zorlarken Trivago personel harcamalarında 20 Milyon Euro’luk bir tasarrufa gitmeyi planlıyor.

Şirket 2020 yılının ilk üç ayı için 214,3 Milyon Euro zarar açıklasa da , bu rakamın 207 Milyon EUR’luk kısmı borsadaki değer kaybından yaşanan zarara karşılık belirlenen bir meblağdir.

Geçtiğimiz Ocak ayında Trivago, Avustralya Federal Mahkemesi’nde görülen bir davada bazı reklamlarıyla ilgili tüketici yasasını ihlal ettiği gerekçesiyle hatalı bulunmuş, şirket kararı temyize taşımıştı.

Şirket Expedia Group’un bünyesinde bulunuyor.

Kaynak: Trivago

Benzer Haberler