Ana sayfa » Havayolları » Boeing’in dönem zararı 2.4 Milyar Dolar

Boeing’in dönem zararı 2.4 Milyar Dolar

Uçak üreticisi Boeing, bugün 2020 yılı Nisan, Mayıs ve Haziran dönemini kapsayan 2. çeyreğe dair finansal verilerini kamuoyuyla paylaştı.


Covid-19 krizinin havacılık üzerindeki derin etkisi ve 737 Max modelinin uçuş yasağı nedeniyle gelirlerinde % 25’lik bir düşüş yaşayan Boeing’in cirosu bu çeyrekte 11,8 Milyar Dolar olarak gerçekleşirken geçen yıl aynı dönemde şirketin geliri 15,75 Milyar Dolar’dı.


Mayıs sonunda 6.770 çalışanla vedalaşacağını duyuran ve ikinci çeyrekte sadece 20 ticari uçak teslimatı yapan Boeing Nisan-Haziran dönemi için 2,395 Milyar Dolar zarar açıklarken CEO Dave Calhoun şunları söyledi:


COVID-19 salgınının sektör üzerindeki benzeri görülmemiş etkisini yaşarken proaktif olarak aksiyonlar aldık ve çalışanlarımızın ve topluluklarımızın sağlığına odaklandık. Sektörümüzün sıkıntılarıyla başedebilmek, toparlanma dönemine geçiş ve yeniden yapılanma ile pandemi sonrası daha güçlü olabilmek için müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve global iş ortaklarımızla yakınen çalışıyoruz.”

© Haber, kaynak gösterilerek ve link verilerek kısmen veya tamamen kullanılabilir.

Benzer Haberler