Ana sayfa » Havayolları » Beş Afrika Ülkesinden Uçuşlar Tekrar Başladı
KKTC'nin Yeni Havayolu: Mavi Girne Havayolları

Beş Afrika Ülkesinden Uçuşlar Tekrar Başladı

Omicron varyantı nedeniyle durdurulan Güney Afrika, Botsvana, Mozambik, Namibya ve Zimbabve’den uçuşlar 10 Ocak’tan itibaren tekrar başladı.


Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre 27 Kasım 2021 tarihinde durdurulan Güney Afrika, Botsvana, Mozambik, Namibya ve Zimbabve’den uçuşlar, 10 Ocak 2022 tarihli İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün “Ülkeye Giriş Tedbirleri” konulu Genelgesi kapsamında 10 Ocak 2022 tarihi itibariyle tekrar açıldı.


Öte yandan Güney Afrika, Botsvana, Mozambik, Namibya, Zimbabve, Brezilya, Nepal, Sri Lanka, Bangladeş, Hindistan ve Pakistan’dan doğrudan gelen ve son 14 günde bu ülkelerde bulunduğu anlaşılan yolcuların Türkiye’ye girişten azami 72 Saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu ibraz etmeleri gerekiyor.


Bu ülkelerden gelen veya bu ülkelerde son 14 gün içinde bulunmuş olan kişilerden Dünya Sağlık Örgütü veya ülkemizce acil kullanım onayı verilmiş aşılardan en az iki doz (Johnson & Johnson için tek doz) yaptırdıklarını ve son dozdan en az 14 gün geçtiğini belgeleyemeyenler ise ikametgâhlarında veya beyan edecekleri adreslerde 7 gün süreyle karantinaya alınacaklar.


Bu yolcular 5. günde PCR testi yaptırarak PCR test sonucunun negatif çıkması durumunda karantinadan çıkabilecekler.

Benzer Haberler