Dünya Turizm ve Seyahat Konseyi Başkanı Değişiyor

Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (WTTC), mevcut CEO Gloria Guevara’nın dört yılın ardından görevden ayrılacağını duyurdu.


Meksika’nın eski Turizm Bakanı olan Guevara, WTTC’ye Ağustos 2017’de katılmıştı. Guevara, pandemi nedeniyle yaşanılan sektör tarihinin en zor yılında görevdeydi.


Konsey; Guevara’nın yerine International Airlines Group (IAG) İcra Komitesi Üyesi Julia Simpson’ın 15 Ağustos’tan itibaren Başkan ve CEO olarak atandığını duyurdu.


Simpson, British Airways, Iberia yönetim kurullarında görev yaptı ve son olarak International Airlines Group’ta Kurumsal İlişkilerden sorumlu idi. Daha önce, Birleşik Krallık Başbakanı danışmanlığı da dahil olmak üzere Birleşik Krallık Hükümeti’nde üst düzey görevler yaptı.


Gloria Guevara şunları söyledi:

”WTTC’den ayrıldığım için üzgünüm. Bu yetenekli ekibi yönetmiş olmaktan dolayı, ayrıca WTTC’nin Üyeleri olan pek çok harika sektör lideriyle çalıştığım ve dünyanın dört bir yanındaki turizm yöneticileriyle güçlü ilişkiler kurduğum için gururluyum.”

Julia Simpson ise şöyle konuştu:


“Tarihimizdeki en kötü krizden çıkarken WTTC’ye liderlik etmek büyük bir ayrıcalık olacak. Seyahat ve Turizm, dünya genelinde ekonomilerimiz için kritik bir rol oynuyor ve 2019’da 330 milyon kişiye istihdam sağladı.”


“Seyahat ve Turizm sektörü, dünyayı güvenli ve emniyetli bir şekilde ‘yeniden açma’ konusunda gerçek bir liderlik gösterdi ve sektörün uzun vadeli sürdürülebilir büyümeye dair iddialı gündemini yönlendirmeyi dört gözle bekliyorum.”

Benzer Haberler