TUI, 21 tesisteki hisselerini RIU'ya devrediyor

TUI 1.5 milyar Euro zarar açıkladı

TUI Group bugün altı aylık finansal verilerini kamuoyuyla paylaştı.


Dünyanın en büyük tur operatörü tarafından açıklanan verilere göre TUI’nin 31 Mart itibariyle son altı aylık geliri geçen sene aynı döneme göre % 89 düşerek 716.3 Milyon Euro olarak gerçekleşti. Grup bu dönemde yaklaşık 1.5 Milyar Euro zarar açıklarken geçen yıl aynı dönemde 815 Milyon euro zarar etmişti.


TUI, Mart ayında 2021 yaz sezounu için kapasitesini, 2019′ a göre %75 seviyesine düşürdüğünü açıklamıştı. Grup bu planına sadık kalıyor ancak yaz için rezervasyonları 2.8 milyondan 2.6 milyona düştü.


Çalışan sayısını bir yıl içinde 53.525’ten 36.029’a (-%32.7) indiren TUI’nin CEO’su Fritz Joussen şunları söyledi:


”Avrupalıların pandemi aylarından sonra dilek listelerinin başında tatiller geliyor. Rezervasyon trendleri gösteriyor ki: Akdeniz , Ege ve gemi tatilleri önümüzdeki haftalarda birçok aile için yeniden mümkün olacak. Şu anda, ankete katılanların yaklaşık yüzde 70’i tatile gitmek istiyor.”


”Özellikle İngiltere, önümüzdeki birkaç hafta içinde yeni seyahat koridorları açıldığında Güney Avrupa için potansiyel sunuyor. Özgürlük ve sorumluluk, testler, aşılama ve etkili hijyen kavramları, 2021’de güvenli bir tatilin temelini oluşturuyor. Özellikle Yunanistan, Kanarya Adaları ve Balear Adaları olmak üzere Avrupa destinasyonları tercihlerde önde.”

Benzer Haberler