Ana sayfa » Türkiye » Vali Yazıcı: ‘Antalya’yı İyi Bir Turizm Sezonu Bekliyor’
Vali Yazıcı: 'Antalya'yı İyi Bir Turizm Sezonu Bekliyor'

Vali Yazıcı: ‘Antalya’yı İyi Bir Turizm Sezonu Bekliyor’

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya Dostlar Meclisi Başkanı Av. Kamile Gülgün Yıldırım ve Dostlar Meclisi üyeleri ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya katıldı. Dostlar Meclisi üyeleriyle karşılıklı soru-cevap şeklinde geçen toplantıda Vali Yazıcı; turizm, tarım, eğitim ile AHENK ve ASİST Projeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Sözlerine organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek başlayan Vali Yazıcı; “Antalya’mızın nabzını tutan, farklı meslek grupları ve farklı bakış açılarından insanların bir araya gelerek oluşturduğu Dünya, Türkiye ve Antalya’mızın gündemine ilişkin konuların ele alındığı bir fikir platformunun üyeleriyle bir araya gelmekten dolayı son derece mutluyum. Sizler Antalya’mızın adeta birer aynası ve yansımasısınız. İnşallah gerçekleştireceğimiz fikir alışverişleriyle, şehrimiz için olumlu adımlar atılır.” dedi.

İyi Bir Sezon Bizleri Bekliyor
Antalya’nın turizmde dünyanın birçok ülke ve şehrinden daha iyi konumda olduğunu belirten Vali Yazıcı; “Bu yıl turizm sezonundan beklentilerimiz iyi yönde. Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan kriz olmasaydı 2019 sayılarını geçmeyi bekliyorduk. Ukrayna ve Rusya krizi bu beklentimizi etkiledi. Geçen yıl 9 milyonu aşkın turist ağırlamıştık. Bu yıl savaşa rağmen geçen yılın sayılarını aşacağımızı düşünüyoruz. Rusya’dan turistler gelmeye devam ediyor. Ukrayna’dan ise gelişler azaldı. Öngörülerimize göre Ukraynalı turist kaybı Avrupa’dan kapanacak. Başta Almanya ve İngiltere olmak üzere Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden ülkemize gelenlerin sayısında ciddi bir artış yaşanıyor. Bu mevsimde hafta içi günlük 25 ila 30 bin, hafta sonu günlük 30 ila 40 bin turist girişimiz var. Antalya’da iyi bir sezon bizleri bekliyor.” şeklinde konuştu.


Toplantının sonunda Vali Ersin Yazıcı, Antalya Dostlar Meclisi Başkanı Av. Kamile Gülgün Yıldırım ve Dostlar Meclisi üyeleri hatıra fotoğrafı çektirerek, çalışmalarında başarılar diledi.

Kaynak: Antalya Valiliği

Benzer Haberler