Ana sayfa » Türkiye » UNESCO Touristica Photo Safari’nin XANTHOS ve LETOON kazananları açıklandı

UNESCO Touristica Photo Safari’nin XANTHOS ve LETOON kazananları açıklandı

Türkiye’deki kültürel, tarihi ve doğal zenginliklerin tanıtımı amacıyla gerçekleştirilen ve 17 UNESCO mirasını kapsayan etkinlik, Türkiye Tanıtma Platformu (TUTAP) önderliğinde, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED) iş birliğinde ve Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansının (TGA) desteği ile devam ediyor. 26 Eylül’de Kapadokya’dan başlayan Photo Safari Mayıs 2022’de İstanbul’da sona erecek.

Türkiye’deki 17 UNESCO Dünya Kültürel mirasında düzenlenen Foto Safari etkinliği geçtiğimiz haftalarda Xanthos-Letoon Antik kentlerinde gerçekleşmişti. Yoğun katılımla yapılan safaride, aynı zamanda fotoğraf sanatçıları Faruk Akbaş ve Erkan Tabakoğlu fotoğrafçılarla bir workshop gerçekleştirdi. Workshop. Xanthos-Letoon Antik Kentlerinin büyülü atmosferinde yapıldı ve safari katılımcıları bu esnada çektiği fotoğraflarla yarışmaya katıldılar.

Xanthos-Letoon Antik Kentlerinde birinci 5 Bin TL para ödülünün sahibi oldu.

UNESCO Foto safarisinde, seçici kurul üyelerinin belirlediği ilk 3 kişi para ödülü alıyor. Seçici kurul kazananları seçerken; Işık, kompozisyon ve ahenk gibi özelliklere bakmasının yanı sıra, kültürel mirası yansıtmasını dikkate alıyor. Her etabın ilk üç kazananı,17 Safari’nin birincisinin seçileceği büyük finale girmeye de hak kazanıyor.

İkincilik ödülü kazanan fotoğraf ( Şeref Matur )

Safarinin üçüncü etabı olan Xanthos-Letoon turunda yarışmacılardan Arda Haznedar birinci, Şeref Matur ikinci, Zeynep Timmester üçüncü oldu. Birincinin 5 Bin, ikincinin 4 Bin, üçüncünün 3 Bin TL para ödülü aldığı safari Mart ayında Güneydoğu Anadolu turuyla devam edecek.

Üçüncülük ödülü kazanan fotoğraf ( Zeynep Timmester )

Benzer Haberler