Ana sayfa » Türkiye » TÜRSAB Turizm Kongresi 6 Panelle Tamamlandı
TÜRSAB Turizm Kongresi 6 Panelle Tamamlandı

TÜRSAB Turizm Kongresi 6 Panelle Tamamlandı

19-21 Kasım 2021 tarihleri arasında Antalya’da bu yıl ilki düzenlenen TÜRSAB Turizm Kongresi’nin son günü, Türk Bilişim Vakfı Genel Sekreteri Çağdaş Ergin’in moderatörlüğünde düzenlenen ‘Dijitalleşmedeki Son Gelişmeler’ paneli ile başladı.

Panelde, İTÜ Araştırma Dekanı ve Yapay Zekâ Türkiye (AITR) Eş Başkanı Prof. Dr. Altan Çakır, Türk Telekom Strateji, Planlama ve Dijital Genel Müdür Yardımcısı Barış Karakullukçu, Teknolojide Kadın Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Öney, Cerebrumtech Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Erdem Erkul ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi, İstanbul Blockchain Women Yönetim Kurulu Başkanı Çağla Gül Şenkardeş değerlendirmelerde bulundu.

Günün ikinci oturumunda ise Universal Travel Yetkilisi Mustafa Devrim Yalçın, ‘Seyahat Acentacılığında Eğitim ve Sürdürülebilirlik: Eğitimde Toplam Kalite’ oturumunda sunum gerçekleştirdi.

UNDP Portföy Yöneticisi Mustafa Ali Yurdupak’ın sunduğu ‘Örnek Uygulamalarla Sürdürülebilir Turizm’ panelinden sonra, ‘Turizm Eğitiminde Yeni Dönem’ oturumunda İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi, Seyahat İşletmeciliği Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Volkan Altıntaş değerlendirmelerde bulundu.

TÜRSAB Karayolu Ulaştırma Taşımacılık ve Araç Kiralama İhtisas Başkanı Kerem Serkan Çoban’ın moderatörlüğünde gerçekleşen ‘Turizmde Taşımacılık ve Sorunları’ panelinde, Aker Otobüs İşletmesi Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ak, Türkkan Turizm Kurucu Ortağı Cem Türkkan, TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclisi Akademik Danışmanı Dr. Kemal Karayormuk ve UITP Brüksel/Belçika Kıdemli Direktörü Kaan Yıldızgöz değerlendirmelerde bulundu.

TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi’nin son oturumu olan ‘Gastronomi Turizmi’ paneli ise TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Gencer’in moderatörlüğünde gerçekleşti.

Panelde, TÜRSAB Gastronomi Turizmi İhtisas Başkanı Ömer Kartın ve Divan Otelleri Satış Direktörü Deniz Dikkaya, son yıllarda yükselen gastronomi turizmi ile ilgili son gelişmeleri paylaştı.

Turizmin geleceğine ışık tutmak amacıyla, 3 gün boyunca birbirinden değerli konuşmacılarla ve panellerle düzenlenen TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi’nde kazanılan edinimler ile oluşturulacak Kongre Bildirgeleri, tüm turizm sektörü ve kamuoyu ile paylaşılacak.

Kaynak: TÜRSAB

Benzer Haberler