Ana sayfa » Türkiye » Türkiye, Turizm Konseyi güvenli destinasyonlar listesinde
türkiye_wwtc

Türkiye, Turizm Konseyi güvenli destinasyonlar listesinde

Global ölçekte seyahat ve turizm özel sektörünü temsil eden Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (WTTC), turizm merkezlerinin uyguladığı hijyen protokollerinin tanımlanması ve seyahat edenlere güven verme amacı taşıyan ‘Safe Travels’ isimli bir uygulama başlatmıştı.


Uyguladıkları protokollerle konsey tarafından güvenli olduğu belirlenen destinasyonlara konsey onaylı ‘safe travels’ logosu kullanma hakkı tanınıyor.


Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) nun da desteklediği programa bir çok ünlü turizm merkezi başvurdu. Şu ana kadar onaylanan ülkeler arasında Türkiye’nin yanı sıra Bulgaristan, Slovenya, Suudi Arabistan, Portekiz, Mauritius, Jamaika ve İzlanda yer alıyor.


Onay olan şehirler ise Barselona, Madrid, Cancun ve Sevilla.


WTTC CEO’su Gloria Guevara şunları söyledi:


“Protokollerimizi benimseyen global destinasyonların sayısı hızla artıyor ve bundan çok memnunuz. Gelişmiş hijyen standartlarının mevcut olduğunu gösterdiği için logo seyahat ve turizm konusunda dünya genelinde tüketici güvenini yeniden kazanmak için hayati önem taşıyor.”


“Seyahat ve Turizm sektörünün hızlı bir şekilde toparlanmasına yardımcı oldukları için ilgili ülke ve şehirlere teşekkür ederken önümüzdeki günler ve haftalar içinde daha fazla destinasyon bekliyoruz.”

Benzer Haberler