Ana sayfa » Türkiye » TUI ve İKÇÜ’den turizm öğrencilerinin istihdamı için iş birliği
TUI ve İKÇÜ'den turizm öğrencilerinin istihdamı için iş birliği

TUI ve İKÇÜ’den turizm öğrencilerinin istihdamı için iş birliği

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) ile Avrupa’nın en büyük tur operatörü TUI arasında Turizm Fakültesi öğrencilerinin yaz döneminde istihdamına yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

Protokol imza töreni İKÇÜ Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Emre Güler, merkezi Almanya’da bulunan uluslararası turizm şirketi TUİ Oteller Grubu Türkiye Koordinatörü Av. Kaan Şahinalp’in katılımlarıyla Rektörlük Senato Salonunda gerçekleşti.

Sektörle İç İçeyiz

Mesleki ve eğitsel konularda iş birliğini içeren protokolden duyduğu memnuniyeti paylaşan Dekan Prof. Dr. Mehmet Emre Güler, öğrencilerin lisans eğitimleri sırasında sektöre dahil olmalarına fakülte olarak büyük önem verdiklerini vurguladı. Protokol ile üniversite personeline TUI Türkiye otellerinde indirim imkânı sağlandığını belirtirken, bu imkânları sağlayan TUI’ye teşekkür etti.

Nitelikli Öğrenciler Ön Planda

TUI Group – TT Hotels Türkiye Temsilcisi Av. Kaan Şahinalp ise sektörde her zaman kalifiye elemana ihtiyaç duyulduğunu vurgulayarak; TUI olarak bu anlamda fakültelere öncelik verdiklerini kaydetti. Firma olarak nitelikli öğrencileri sektöre kazandırmak için çalıştıklarını belirten Av. Kaan Şahinalp, Rektör Prof. Dr. Saffet Köse’ye teşekkür etti ve İKÇÜ ile iş birliği protokolünün imzalanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İstihdam Kapılarını Şimdiden Aralıyoruz

Rektör Prof. Dr. Köse ise üniversite olarak öğrencilere teorik bilgilerini uygulama ile birleştirme imkânı sağlamak adına sektörle uyum içinde çalıştıklarının altını çizdi. Mezuniyetten sonra istihdam aşamasına tecrübeyle katılmanın oldukça önemli olduğunu aktaran Prof. Dr. Köse: “Öğrencilerimizi üniversite hayatında sektörle tanıştırmak çok önemli. Bunun için sektörün önde gelen firmalarını İKÇÜ’de ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Tecrübe ile mezun etmeyi önemseyen bir üniversiteyiz. Bu gibi iş birlikleriyle öğrencilerimizi kamu, özel sektör iş gücü piyasasıyla mezuniyet sonrasına hazırlıyoruz. Turizm Fakültemizin sektörle kurduğu bağı önemsiyor ve desteklemeye de devam ediyoruz. İKÇÜ olarak öğrencilerimizi sektörle buluşturan staj imkânlarının yanında bir tık öteye taşıyacak istihdam kapılarını da aralamaya çalışıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından İKÇÜ Turizm Fakültesi öğrencilerinin TT Hotels Turkey Otel Hiz. Turz. ve Tic. A.Ş. bünyesinde bulunan konaklama işletmelerinde kendi istekleri dahilinde istihdam edilmelerine, öğretim elemanlarının işbaşı eğitimleriyle akademik araştırmalarına ve İKÇÜ personelinin TT Hotels Turkey Otel Hiz. Turz. ve Tic. A.Ş. tesislerinde tatil olanaklarından yararlanmalarına ilişkin protokol taraflar arasında imzalandı.

Kaynak: İzmir Katip Çelebi Üniversitesi

Benzer Haberler