Ana sayfa » Türkiye » SHGM ve Bilal Ekşi’den Seyahat Yasağı Açıklamaları
Fransa ve İspanya'dan Transit Türk Yolculara Yeni Vize Uygulaması

SHGM ve Bilal Ekşi’den Seyahat Yasağı Açıklamaları

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü bugün basında çıkan 7 Avrupa ülkesinin Türk yolcu kabul etmeyeceğine dair haberlere ilişkin bir duyuru yayınladı.


SHGM’nin duyurusunda şöyle denildi:


”Bugün bazı medya organlarında AB’den ülkemize uçuş yasağı getirildiğine dair Genel Müdürlüğümüz kaynak gösterilerek haberler yapılmıştır.

Kurumsal web sitemizde yer alan ve IATA (Uluslararası Havayolu Taşımacıları Birliği) Seyahat Merkezi kaynak alınarak Türk vatandaşlarının ülkelere COVID-19 giriş koşullarını içeren bilgilendirme amaçlı tablodaki ifadeler yanlış yorumlanarak AB tarafından ülkemize yönelik olarak bir uçuş yasağı getirildiği iddia edilmiştir. Kurumumuzu hedef alan gerçek dışı ve maksadını aşan bu yayınların önüne geçmek adına web sitemizdeki tablo güncellenmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

SHGM’nin güncel tablosu için tıklayın

Öte yandan aynı konuyla ilgili Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi de twitter üzerinden bir açıklama yaptı. Ekşi açıklamasında : ”Türk vatandaşlarına OMICRON sebebi ile herhangi bir ülke tarafından bize ulaşan bir giriş yasağı GETİRİLMEMİŞTİR. Yolcularımızın seyahatlerini planlarken ve uçuş öncesi Web sitemizi takip etmelerinde fayda vardır.” dedi.


Bugün basında Türk yolcuların Hollanda, Hırvatistan, İspanya, İzlanda, İsviçre, İtalya ve Lüksemburg’a kabul edilmeyeceğine dair Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü kaynak gösterilerek haberler yayınlanmıştı.

Benzer Haberler