Ana sayfa » Türkiye » Sabiha Gökçen’in yeni CEO’su Berk Albayrak oldu
Sabiha Gökçen'in yeni CEO'su Berk Albayrak oldu

Sabiha Gökçen’in yeni CEO’su Berk Albayrak oldu

Malaysia Airports, 1 Eylül’den itibaren Berk Albayrak’ı Türkiye’deki iştiraki İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nın CEO’su olarak atadı.


Malaysia Airports Group CEO’su Mohd Shukrie Mohd Salleh, Berk Albayrak’ı ISG CEO’su olarak atanmasından dolayı tebrik etti ve şunları söyledi:


“Berk Albayrak’ın İSG’ye liderlik edeceğine ve özellikle trafik hareketliliği açısından toparlanma işaretleri görmemizle birlikte yükselen şehir havalimanı olarak konumumuzu ileriye taşıyacağına inanıyoruz.”


”Son zamanlarda, ISG, Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI) tarafından Avrupa‘nın en yoğun 4. havalimanı seçildi ve 2021’in ilk yarısında ümit verici ivme yakalayarak COVID-19 öncesi dönemin toplam yolcu trafiğine göre %53 oranında toparlanma kaydetti.”


Albayrak geçtiğimiz Nisan ayında ISG’ye vekaleten CEO olarak atanmıştı. İSG’de bulunduğu 11 yıl boyunca operasyonlardan sorumlu genel müdürlük ve teknik hizmetler direktörü olmak üzere çeşitli görevlerde bulundu.

İnşaat mühendisi olan Albayrak önceki iş deneyimlerinde Limak ve GMR Ortak Girişimi’nde departman müdürü, DHMI Türkiye’de inşaat bölümü direktörü ve Baki Şirketler Grubu’nda proje müdür yardımcılığı yaptı.

Benzer Haberler