Ana sayfa » Türkiye » Polonya, Türk Vatandaşları için Seyahat Kısıtlamalarını Kaldırdı
Polonya, Türk Vatandaşları için Seyahat Kısıtlamalarını Kaldırdı

Polonya, Türk Vatandaşları için Seyahat Kısıtlamalarını Kaldırdı

Türkiye’nin Varşova Büyükelçiliği, Türk vatandaşlarının kalış amacına bakılmaksızın Polonya’ya hava yoluyla girebilecek ülkeler listesine dahil edildiğini duyurdu.


Büyükelçiliğin duyurusuna göre 11 Ekim 2021 tarihinden itibaren Türk vatandaşları, seyahat amacına ilişkin herhangi bir kısıtlama olmaksızın ilgili Polonya Konsolosluk Şubelerine vize başvurusunda bulunabilecekler.


Aynı zamanda Polonya’ya “iş/ticaret” amaçlı ziyaretlerde Büyükelçiliik tarafından Polonya Dışişleri Bakanlığından “ön izin” alma uygulaması da sona ermiş oldu.


Polonya Temmuz ortasında, Polonya ile ortak seyahat protokolü imzalayan Türkiye’yi 10 günlük zorunlu karantina listesinden cıkarmış, ülkemiz karantina önlemleri bakımından AB ve Schengen ülkeleri kapsamına dahil edilmişti.


Türkiye’den gelen ve AB tarafından tanınan geçerli bir aşı sertifikasına sahip olmayan tüm yolcular Polonya sınırını geçmelerinden itibaren Polonya’daki yetkili test merkezlerinde PCR veya antijen testi olmaları ve negatif sonuç ibraz etmeleri halinde 10 günlük karantinadan muaf tutulacaklar.

Benzer Haberler