Ana sayfa » Türkiye » Kıbrıs’ın Yeni Havayolu Nisan’da Uçuşlara Başlıyor
Kıbrıs'ın Yeni Havayolu Nisan'da Uçuşlara Başlıyor

Kıbrıs’ın Yeni Havayolu Nisan’da Uçuşlara Başlıyor

KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, KKTC’de yerli bir havayolu şirketi kurulduğunu, Nisan itibari ile tarifeli uçuşlara başlayacağını, bunun yanında devletin bazı vergi düzenlemesi ve oluşan rekabet ortamında bilet fiyatlarının ucuzlayacağını kaydetti.

Vatandaşların bahsi geçen çalışmayla daha uygun bilet fiyatlarına erişebileceğini duyuran Arıklı, ilk etapta öğrenci ve asker aileleri için de yeni bir çalışma içinde olduklarını belirtti. Ercan Havaalanının iç hat kapsamına alınması ve bunun için Ercan çıkışlı biletlerde devletin aldığı bin 1400 TL’lik vergilerin kaldırılması veya azaltılması yönünde çalışma başlattıklarını açıklayan Arıklı, özellikle ülkeye gelen öğrenci ve asker ailelerine uygulanması için harekete geçtiklerini belirtti.

Arıklı, öğrenci ve asker aileleri için uygulanacak bu bilet fiyatlarına %15 ila %30 arası indirim yapılması yapılabileceğini paylaştı.Türkiye’deki yetkililerle bu doğrultuda temasların sürdüğünü kaydeden Arıklı, hem THY’nin Türkiye çalışmaları hem de KKTC bacağındaki çalışmaların devam ettiğini anlattı. Hükümetin bazı vergi dilimlerinden feragat etmesi veya en alt seviyeye çekmesi için çalışma başlattıkları belirten Arıklı, bu bağlamda Maliye Bakanı ve Başbakanlıkla istişareleri olacağını anlattı.

Benzer Haberler