Ana sayfa » Türkiye » Kervansaray Lara Otel İcradan Satışa Çıkarıldı
Kervansaray Lara Otel İcra Yoluyla Satıldı

Kervansaray Lara Otel İcradan Satışa Çıkarıldı

Antalya Gayrimenkul Satış İcra Dairesi, Antalya Murat Paşa’da bulunan 579 odalı 5 yıldızlı Kervansaray Lara Oteli borç nedeniyle satışa çıkardı.


Toplam 579 oda ve 1.162 yatak kapasitesi olan otelin satışı açık artırma suretiyle yapılacak.


520.587.193 TL kıymet biçilen otel için birinci satış oturumu 3 Şubat’ta, ihtiyaç olursa ikinci satış oturumu 2 Mart’ta yapılacak.


Otelin mülkiyet sahibi Kervansaray Yatırım Holding tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen bildirimde şöyle denildi:


”Galeri Kristal Tur. İnş. Pazarlama ve Tic A.Ş.’nin Şirketimizden olan alacaklarına ilişkin İstanbul 10. İcra Müdürlüğü tarafından yürütülen icra işlemi çerçevesinde T.C. Antalya Gayrimenkul Satış İcra Dairesi’nin tarafından 2021/23 Talimat Sayılı Dosyası ile Şirketimiz, mülkiyetindeki yer alan Antalya İli Murat Paşa İlçesi Güzel oba Mahallesi 27973 ada 39 Nolu parsel üzerinde yer alan 10 Katlı Otel Binası ve Arsa ile Antalya İli Murat Paşa İlçesi Güzeloba Mahallesi 27973 ada 40 parsel üzerindeki Şirketimizin sahip olduğu üst hakkı ve bu üst hakkı çerçevesinde kurulan tesisin ( bir bütün olarak Kervansaray Lara Otel’in), icra yolu ile satışı için taşınmazın açık arttırma ilanı gerçekleştirilmiştir. Taşınmazın ilan edilen açık arttırma kıymet taktir toplamı 520.587.193 TL olarak belirlenmiş olup, açık artırma 1 .Satış Günü 03/02/2022, 2. Satış Günü 02/03.2022 tarihi olarak ilan edilmiştir.

Yukarıda açıklanan taşınmazlarımıza ilişkin olarak İstanbul 10. İcra Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek bu işlem sonucunda taşınmazların icra yolu ile satışı durumunda, Önemli Nitelikteki İşlemler Ve Ayrılma Hakkı Tebliği ( II. 23.3) Tebliğinin 15. Maddesinin d Bendi uyarınca İcra İflas Kanunu çerçevesinde bir karar uyarınca gerçekleştirilen işlemler ayrılma hakkının doğmadığı hallerden biri olarak tanımlandığından, söz konusu işleme ilişkin Önemli Nitelikteki İşlemler Ve Ayrılma Hakkı Tebliği uyarınca ayrılma hakkı doğmamaktadır.”

Benzer Haberler