Ana sayfa » Türkiye » Kemer, TUI ile Tanıtım Anlaşması Yapacak
Kemer, TUI ile Tanıtım Anlaşması Yapacak

Kemer, TUI ile Tanıtım Anlaşması Yapacak

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer’in Avrupa’da tanıtım çalışmaları için dünyanın en büyük tur operatörlerinden biri olan TUI ile görüşmelere başladı. TUI Türkiye Satınalma Müdürü Hasan Öztürk’ü ziyaret eden Başkan Topaloğlu, yapılacak çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulundu

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, turizm sektöründe tanıtım çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Pandemi ile verilen aranın ardından açılan tüm turizm fuarlarına katılarak tanıtım atağına başlayan Kemer Belediyesi son olarak İngiltere’nin önemli tur operatörlerinden Jet2 ile tanıtım anlaşmasına imza atmıştı.

Tanıtım atağını dünyanın en büyük tur operatörlerinin başında gelen TUI ile sürdürmek isteyen Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, TUI Türkiye Satınalma Müdürü Hasan Öztürk’ü ziyaret etti. Ziyaret sırasında TUI Kontrat Müdürü Erdem Gültekinler de hazır bulundu.

HEDEF 12 AY TURİZM

Başkan Topaloğlu, Öztürk ve Gültekinler’e Kemer’de yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Özellikle Türkiye’de ilk defa hazırlanan bisiklet rota ve parkurlarının yanında yürüyüş parkurları, rotaları ve Kemer’de düzenlenen uluslararası spor organizasyonlarına da değinen Başkan Topaloğlu, Kemer’de turizm sektörünü 12 aya yaymak adına çalışmaları sürdürdüklerini ifade etti.

KEMER’E DAHA FAZLA AVRUPALI TURİST ÇEKMEK İSTİYORUZ

Kemer’de kış aylarında açık kalan otel sayısının artması yolunda takip ettikleri stratejiler hakkında da bilgiler veren Başkan Topaloğlu, “Bu noktada TUI gibi dünya turizm pazarında söz sahibi olan bir marka ile Kemer’e yönelik bir tanıtım anlaşması yapmak istiyoruz. Bu yolla ilçemize daha fazla Avrupalı misafir çekme hedefi taşıyoruz” dedi.

KEMER’DE YAŞANAN DÖNÜŞÜMÜ TAKDİRLE KARŞILIYORUZ

TUI Türkiye Satınalma Müdürü Hasan Öztürk de ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek, TUI’nin yatırımları ve çalışmaları hakkında Başkan Topaloğlu’na bilgiler verdi.
Türkiye’ye bu yıl 2,2 milyon turist getireceklerini söyleyen Öztürk, “Kemer çok önemli bir turizm destinasyonu. Kemer’e en fazla turist getiren tur operatörüyüz. Kemer’de TUI’nin kendi yatırımları da bulunuyor. Bu anlamda Kemer’de turizm pazarındaki dönüşümü TUI olarak takdirle karşılıyoruz. Destinasyon bazında yaptığımız tanıtım çalışmaları var. Bu konu ile ilgili Kemer’le bir çalışma yapmaktan memnuniyet duyarız” dedi.

ODA KAHVALTI TALEPLERİ ARTIYOR

Kemer’de turizm sektöründe yeni jenerasyon misafirleri çekecek turizm yatırımlarının arttığına da işaret eden Öztürk, “Bu sayı daha da fazla artmalı. Misafirlerden gelen oda kahvaltı talepleri sürekli artıyor. Bunun da dikkate alınması gerekiyor. Oda kahvaltı veren tesislerin sayısında da bir artış olmalı. Kemer’de bulunan doğa muhteşem. Yürüyüş ve bisiklet turizmi revaçta. Yalnızca bisiklet turizmi için Mayorka’ya 200 bin turist götürüyoruz. Kemer’in bisiklet ve yürüyüş turizmi için yaptığı çalışmalar memnuniyet verici” dedi.

Kemer Belediyesi ve TUI arasındaki tanıtım anlaşması görüşmeleri, ilçe turizmcilerinin de katılımı ile ay sonunda yapılacak bir dizi toplantıyla devam edecek.

Kaynak: Kemer Belediyesi

Benzer Haberler