Ana sayfa » Türkiye » Katar, Türkiye’yi Kırmızı Listeye Aldı
Katar, Dünya Kupası İçin Ülkeye Giriş Şartlarını Duyurdu

Katar, Türkiye’yi Kırmızı Listeye Aldı

Türkiye’nin Doha Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamaya göre Katar, 15 Kasım’dan itibaren Türkiye’yi kırmızı listeye aldı.


Büyükelçiliğin açıklamasına göre Türkiye’den Katar’a gidecek tüm yolcuların seyahat öncesi son 72 saat içinde alınan negatif PCR test sonucu ibraz etmeleri gerekiyor.


Katar’a seyahat eden ve ikamet izni bulunmayan Türk vatandaşları eğer Katar tarafından onaylanmış bir aşıyla çift doz aşılanmış iseler bir karantina otelinde rezervasyon yaptırmaları ve otele varışta ikinci bir PCR testi yaptırmaları gerekiyor. Bu kişiler iki gün boyunca veya negatif PCR testi sonucu gelene kadar otel karantinasına tabi olacaklar.

Katar şu ana kadar Pfizer/BioNTech, Moderna, Oxford/AstraZeneca ve Jansen / Johnson & Johnson aşılarını onayladı.


Onaylı aşısı olmayan ve ikinci dozun üzerinden 14 gün geçmemiş olanlar ise ‘önceden alınmış aile vizeleri’ olmaması durumunda 7 gün otel karantinasına tabi olacaklar. 6. günde yaptıracakları PCR test sonucu negatif ise 7. gün karantinadan cıkabilecekler.

Aile vizesi olanlar ise 7 günlük karantina süresini evde geçirecekler.


Katar’ın kırmızı listesinde Türkiye’nin dışında İran, Rusya, Birleşik Krallık ve Birleşik Arap Emirlikleri de dahil olmak üzere 21 ülke bulunuyor.

Benzer Haberler