Ana sayfa » Türkiye » İstanbul’daki İlk Radisson Collection Oteli Açıldı!
İstanbul’daki İlk Radisson Collection Oteli Açıldı!

İstanbul’daki İlk Radisson Collection Oteli Açıldı!

Radisson Otel Grubu, kapsamlı bir yenilenme projesinin ardından Radisson Blu Hotel, Vadistanbul’u Radisson Collection Hotel markası altında tekrar hizmete açtığını duyurdu. Şehrin en gözde yaşam ve ticaret bölgelerinden birinde yer alan Radisson Collection Hotel, Vadistanbul, Grubun Türkiye’deki ikinci, İstanbul’daki ise ilk Radisson Collection oteli olacak. Radisson Collection Hotel, Vadistanbul, geçtiğimiz yaz Bodrum’daki Radisson Collection Hotel’in başarılı açılışının ardından hizmete girdi.

Vadistanbul, Atatürk Arboretumu, Belgrad Ormanı ve Göktürk Göleti Tabiat Parkını içeren Vadistanbul parkının eteklerinde, İstanbul’un yayıldığı bir alanda bulunan modern ve dinamik bir yaşam alanı. Radisson Collection Hotel, Vadistanbul, 20.000 kişiye hizmet veren ve 270 mağazaya ve ofis alanına ev sahipliği yapan Vadistanbul’un ana caddesinde yer alıyor. Otel, İstanbul’un en büyük spor komplekslerinden Türk Telekom Arena’nın tam karşısında, önemli iş merkezlerinden Maslak’a yakın bir konumda olup İstanbul’un yeni havalimanına 30 km. mesafede yer almaktadır.

Radisson Collection Hotel, Vadistanbul, şehir veya orman manzarası seçeneği sunan 193 adet odası ve süiti, huzur veren atmosferi ve şehrin temposunu yansıtan havasıyla ön plana çıkıyor. Huzurlu bir atmosfere ve şık bir tasarıma sahip odalarda misafirlere Nespresso makinesi, TV’ye bağlanmak için kişisel cihaz ve banyoda özel Collection markalı ürünler gibi seçkiler sunuluyor. Otel, tesisi geliştirmek ve sıradışı bir hizmet sunmak üzere konukların memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak amacıyla yenİlenme sürecinden geçti. Konukları modern tasarıma sahip bir lobi karşılarken lüks odalar, yerel sanatçıların çektiği, şehrin karakterini yansıtan şık  fotoğraflarla çevrili. Tüm gün hizmet veren restoran, yerel ürünlerin kullanılarak hazırlandığı uluslararası lezzetler sunarken Vadi Bistro, Türkiye’deki şehir yaşamının canlı ritmini deneyimleme imkanı yaratıyor.

Radisson Collection, benzersiz lokasyonlarda bulunan simgesel otellerden oluşan lüks bir yaşam tarzı koleksiyonu olarak öne çıkıyor. Tüm Radisson Collection otelleri bulunduğu lokasyonu yansıtan ve çağdaş yaşamın bir örneğini sunan özgün bir karaktere ve özel bir tasarıma sahip ve ayrıca yemek, fitness, sağlıklı yaşam ve sürdürülebilirlik alanlarında sıra dışı deneyimler sunmakta. Otelde, çarpıcı orman manzarası eşliğinde tam donanımlı bir fitness merkezi de yer alıyor.  Otelin spası, 2.330m²’den büyük bir alana sahip. Valley Club & Spa, ısıtmalı havuz, Türk hamamı, buhar banyosu, masaj ve bakım seçeneklerinin sunulduğu  bakım odaları ve bir sauna ile hizmet veriyor.

Radisson Otel Grubu Orta, Doğu Avrupa, Rusya ve Türkiye’den Sorumlu Kıdemli Başkanı Yılmaz Yıldırımlar şunları belirtiyor: “Grubun Türkiye’deki ikinci İstanbul’daki ilk Radisson Collection markalı oteli olan Radisson Collection Hotel, Vadistanbul’un açıldığını duyurmaktan ve Radisson Collection markamızı İstanbullulara sunmaktan çok mutluyuz. Otelin güçlü hizmet standartları ve global uzmanlığımız, İstanbul’a ve şehrin en seçkin kesimlerine seyahat etmek isteyen konuklara katma değer sunuyor. Şehrin en büyük otel işletmesi olma hedefimiz doğrultusunda İstanbul’daki en büyük marka olarak varlığımızı güçlendirdiğimiz için gururluyuz.”

Oteldeki toplantı imkanları, 1.000m²’lik bir balo salonunu, 300m²’den büyük bir alana sahip toplantı odalarını içeriyor. Otel, esnek ve son teknoloji ürünlere sahip yedi toplantı odası ve son teknolojiyle tam donanımlı, doğal gün ışığı alan balo salonuyla hem iş dünyası hem de eğlence sektörü için unutulmaz etkinliklere ev sahipliği yapabilecek. Salonlar ayrıca, 900 kişiye kadar misafir ağırlayabilecek kapasitede.

Radisson Collection Hotel, Vadistanbul Genel Müdürü Nihan Sıcakkanlı, şunları ifade ediyor: “İhtiyaçlarımıza en uygun, doğru marka seçimlerine sahip Radisson Otel Grubu’nun bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.  Konuklarımızı yenilenen bu ikonik otelde Radisson Collection markası altında ağırlamak ve onlara yerel dokunuşlarla bezenmiş, aynı zamanda global ölçekte kendini kanıtlamış sıradışı deneyimler sunmak için sabırsızlanıyoruz.”

Radisson Otel Grubu’nun en büyük önceliği, konuklarının ve çalışanlarının emniyeti ve sağlığı olmaya devam ediyor.  Radisson Collection Hotel, Vadistanbul, dünyanın lider denetim, doğrulama, test ve belgelendirme şirketi SGS ile ortaklaşa geliştirilen Radisson Hotels Safety Protocol programı kapsamında, otele girişten çıkış anına kadar misafirlere güvenli ve huzurlu bir konaklama deneyimi sunmak üzere tasarlanmış olan derinlemesine temizlik ve dezenfeksiyon protokolleri uygulamaktadır.   

Benzer Haberler