İBB, Havalimanı Taksicileri ile Uzlaştı

İBB, 397 HAVAALANI TAKSİSİNİN BELGELERİNİ ASKIYA ALDI

İBB Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü (TUHİM), daha önce belirlenen UKOME şartlarını yerine getirmemeleri nedeniyle, 397 aracın güzergah kullanım izin belgelerini askıya aldı.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre vatandaşlar tarafından gelen şikayetlerle ilgili inceleme sonucunda, söz konusu araçların gerekli taksimetre entegrasyonunu gerçekleştirmediği tespit edildi.


İBB yetkilileri, hem İstanbul Taksiciler Esnaf Odası hem de İstanbul Havaalanı Taksiciler Kooperatifi ile bayramdan sonra, pazartesi günü sorunun çözümü için buluşacak.


Haziran ayı içerisinde, Istanbul Havalimanı’nda faaliyet gösteren taksimetrelerin diğer taksimetrelere göre daha fazla ücret hesapladığı şikayetleri vatandaşlarca İBB’ye ulaşmaya başladı. İBB, bunun üzerine yeniden bir inceleme süreci başlattı.


İnceleme sonucu; söz konusu taksimetreleri kullanan araçlardan önemli bir kısmının İBB Ruhsat sistemine bu taksimetreyi kullanmaya başlamadan önce kullanmış oldukları bir diğer taksimetreye ilişkin evrakları yükledikleri tespit edildi.


Neticede İBB Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü (TUHİM )denetim ekipleri, ilgili 397 aracın güzergah kullanım izin belgelerini askıya aldı.


Sorunun çözümü için İBB, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası, İstanbul Havaalanı Taksiciler Kooperatifi bir araya gelip, konuyu detaylıca ele alacak, entegrasyon için gereken işlemleri konuşacaklar.

Benzer Haberler