Ana sayfa » Türkiye » Hollandalılar Alanya’yı ‘En İyi Turizm Destinasyonu’ Seçti
Hollandalılar Alanya'yı 'En İyi Turizm Destinasyonu' Seçti

Hollandalılar Alanya’yı ‘En İyi Turizm Destinasyonu’ Seçti

Alanya, turizm destinasyonu olarak Hollanda’nın en büyük seyahat sitesi reisgraag.nl tarafından ‘En İyi Destinasyon’ ödülüne layık görüldü.

Alanya Belediyesi ve ALTAV Başkanı Adem Murat Yücel, “Hollandalı tatilciler yaptıkları yorumlarla Alanya olarak ‘En İyi Destinasyon Ödülü’nü almamızı sağladı” dedi.


Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) ile Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili ve ALTİD Yönetim Kurulu üyeleri Alanya Belediyesi ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkanı Adem Murat Yücel’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Hollanda’nın en büyük seyahat sitesi reisgraag.nl tarafından gönderilen ödül Başkan Yücel’e verildi.

DÜNYA ÇAPINDA İNCELEME YAPILDI

Alanya, turizm destinasyonu olarak Hollanda’nın en büyük seyahat sitesi reisgraag.nl tarafından ‘En İyi Destinasyon’ ödülüne layık görüldü. Reisgraag.nl, Hollanda’da bir seyahat acentesi olmasının yanı sıra aynı zamanda Hollandalı tur operatörleri ve tüm dünya ülkeleri ve destinasyonlar hakkında incelemelerin yapıldığı bir platform olarak dikkat çekiyor.

BAŞKAN YÜCEL: “ŞEHRİMİZ GÜVENİLİR”

Birçok ülkede tatil yapan Hollandalıların kaydettiği binlerce yorum üzerinden yapılan incelemede Alanya’nın 8,3’lük derece aldığını söyleyen Alanya Belediyesi ve ALTAV Başkanı Adem Murat Yücel, “Almış olduğumuz bu ödül şehrimizin ne kadar güvenilir olduğunu göstermektedir. Misafirperverlik, konum, plajlar, gece hayatı, restoranlar, turistik yerler ve kültür açısından yapılan değerlendirmede Alanya, ülkemizin turizm alanında gururu olmuştur. Üzerimize düşen görevleri gerek ALTAV, gerekse Alanya Belediyesi olarak her zaman yerine getirdik ve getirmeye de devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Alanya Belediyesi

Benzer Haberler