Press "Enter" to skip to content

Havaş ve Amadeus’tan teknolojik işbirliği

Havaş Yer Hizmetleri, Türkiye, Letonya ve Suudi Arabistan’daki 14 havalimanındaki operasyonlarını modernize etmek ve kolaylaştırmak için Amadeus’u ve Altéa DCS’yi seçti.


İmza töreninde Havaş Genel Müdürü Mete Erna, Havaş İşletme Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Bozdemir ve Amadeus Bölge Satış ve Müşteri Müdürü (BDT, Baltik Devletleri, Rusya ve Türkiye) Aytan Mastaliyeva yer aldı.


Altea DCS sistemine geçişle birlikte, check-in ve biniş işlemleri ile yük ve denge hesaplama etkin bir şekilde yapılmaya devam edecek. Amadeus’un; ACUS, Mobile Ramp ve FM Mobile çözümleriyle birlikte Havaş CLC ve diğer mobil dijital servislerin kullanım kolaylığı artacak.


Havaş Genel Müdürü Mete Erna anlaşmayla ilgili şunları söyledi:


“Amadeus teknoloji, hem yolculara hem de havayollarına daha iyi, daha verimli hizmet sunmamızı sağlıyor. Her bir yolcunun ihtiyacına hızla adapte olabilmemiz ve destek sağlayabilmemiz bugün, belki de her zamankinden daha fazla önemli hale geldi. Hizmetlerimizi, daha güvenli ve verimli seyahat deneyimi için uyarlamak konusunda Amadeus ile daha fazla esnekliğe sahibiz. “


Operasyonel verimliliği arttıracak Altea DCS, ilk etapta Türkiye’de Antalya, İstanbul, Dalaman, Bodrum, İzmir, Ankara, Adana, Kayseri, Elazığ, Gazipaşa, Trabzon, Kütahya havalimanlarında, yurt dışında ise Riga ve Medine havalimanlarında kullanılacak.


Amadeus Havaalanı Teknolojileri EMEA Bölge yöneticisi Yannick Beunardeau şöyle konuştu:


“Mevcut ortam yer hizmetleri de dahil seyahat endüstrisinin tüm alanlarına baskı yapıyor. Bu anlaşma ile Havaş’ı operasyonel maliyetleri düşürmek, hizmetlerini daha esnek ve kişisel hale getirmek için desteklerken aynı zamanda havayolu müşterilerine daha fazla değer katmasına yardımcı olmaya çalışıyoruz.”